Wpis z mikrobloga

20 dni urlopu z hakiem, to jest dla mnie zdecydowanie za malo. Zawsze wytrzymuje maksymalnie rok w pracy, po czym rzucam, bo potrzebuje dlugiej przerwy na reset glowy. Nie wiem jak ludzie sa w stanie pracowac tak ciagiem przez 5, 10, 15+ lat, majac tylko do dyspozycji te 20 dni urlopu.
Niby 27 lvl, a dalej przez system szkolny mam w glowie zakorzeniona potrzebe 2 miesiecy wakacji w roku. I nie chodzi mi o zadne wyjazdy, tylko po prostu zeby miec ten czas na reset. Oczywiscie nigdy nie konczy sie to tylko 2 miesiacami, tylko przeciagam to znacznie dluzej. Im dluzej pracowalem, tym potrzebuje dluzszej przerwy.

Przez to jestem w nieprzerwanej petli praca-neet. Chlop 27 lvl a ma ledwo 3 lata doswiadczenia z tego co uzbieral po drodze, niczym grzyby sezonowe w lesie. xD

Gdyby urlop trwal 2 miesiace to moze bym tak nie odwalal ehh.

I tu niby jeszcze trzeba tak 40 lat paprac sie w tym gownie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#neet #pracbaza #praca
  • 33
  • Odpowiedz
@gaiden: Wiem co czujesz. Sam bardzo często zmieniam prace, bo potrzebuję kilkumiesięcznej przerwy na reset. Nie wyobrażam sobie na ten moment pracować tak jak moi rodzice przez całe życie i na dodatek w jednym zakładzie ( _)
  • Odpowiedz
@gaiden: 26 dni urlopu to jest nieśmieszny żart tego systemu. Kilka dni zawsze idzie na jakieś pierdoły typu święta czy sprawa w urzędzie i człowiekowi zostaje raptem kilkanaście dni ciągłego wolnego. Jak dla mnie to powinno być przynajmniej dwa razy tyle. Mam nadzieję, że pracodawcy zaczną dawać takie benefity zamiast owocowych czwartków czy innych gówien.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@gaiden: też tak miałem jak uczciwie przepracowywalem całe 8h, od kiedy w końcu mi się przestawiło w głowie, że w ten sposób i tak do niczego nie dojdę a mój zapał do pracy jest tylko wykorzystywany aby #!$%@?ć mi obowiązków, zacząłem wydajnie pracować max może 2h z 8 i teraz do pracy to ja chodzę w sumie odpocząć xd
  • Odpowiedz
@gaiden: to samo - teraz wytrzymalem prawie 2 lata bez przerwy ale praca z domu bo w biurze bym wytrzymal max rok :P
Dla mnie to jest objaw zdrowia psychicznego - tyle rzeczy mozna przegapic w zyciu przez chodzenie do tej samej pracy przez lata, (szczegolnie jesli nudna) ze sie nawet nie oplaca zbyt dlugo siedziec chyba ze musisz itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pi73r: Wlasnie to jest najgorsze ze praca z czlowieka robi cos takiego. Ja nie wykorzystywalem bo sie balem ze juz nie wroce do pracy po dluzszej przerwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gaiden: Mam identycznie, pol roku przerwy jest optymalne, nawet pracodawca zyskuje bo wracam z chęcią do pracy i pracuje lepiej . Przez swoje podejście nie dostałem 2 całkiem spoko stanowisk w skandynawskich firmach bo podobno za często zmieniam prace, wiec jestem trochę skazany na it korpo które maja to gdzieś, ale tez wyciskają jak cytrynę i maja spora rotacje. Trochę błędne kolo przez to bo w bardziej stabilnym środowisku chyba niepotrzebowalbym
  • Odpowiedz
@gaiden dolicz święta, weekendy i L4 do tego urlopu i wyjdzie, że w sumie nie pracuje się jakoś dużo, oczywiście mówię o pracy pn-pt ewentualnie zmiany 12h gdzie masz powiedzmy około 170dni pracy a reszta wolne
  • Odpowiedz