Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Codzienna beka z kredyciarzy :)
WIBOR3M 2.18%
WIBOR6M 2.48%
I tak dzień w dzień około +0.05%

Ale was wydymali jak frankowiczów, a że to była zorganizowana akcja to wiedziała nawet KNF :) Puścili pałę reklam w radiu przez ostatnie 0.5 roku i myślą że mają czyściutkie rączki :)
https://stooq.pl/q/d/?s=plopln6m&i=d
Najgorsze jest to,że na samym końcu nagonili zwykłych ludzi, którzy nie do końca maja świadomość co tu się #!$%@?ło. Kupili droga nieruchomość na samej górce na historycznie najtańszy kredyt. Tymczasem koszt kredytu (część odsetkowa) wzrósł już o 100%. Rewelacje jeszcze przed nami jak FED i EBC zabiorą się do roboty. Glapie ostatnio zmiękła fajka po wypowiedzi Powella :) więc zabawa jeszcze przed nami.
Pobierz
źródło: comment_1638510905w5h09Ebx87KCu6EkCQlUEP.jpg
  • 32
@kroltomek: Mocno się zdziwisz. Dwie podwyżki stóp procentowych w październiku i listopadzie jeszcze nie są widoczne w ratach. Za 5 dni (8.12.2021) mamy kolejne zebranie RPP i też podwyższą stopy - mała jest szansa na pozostawienie ich niezmienionych przy takim poziomie inflacji.
Na początku nowego roku, bez względu czy masz WIBOR 3-, 6- czy 12-miesięczny, dostaniesz zaktualizowaną wysokość rat od banku.
Jeśli w nowym roku RPP będzie podwyższała stopy procentowe, pismo
Pobierz
źródło: comment_1638527544ukUZW8guYz4lZDFKh6yyjv.jpg
@pastibox no i co z tego jak mieszkania dalej są w cholerę drogie? Ludzie którzy wzięli kredyty w 2018 i 2019 moim zdaniem bardzo dobrze zrobili. Gorzej jak ktoś wziął z miesiąc temu na przykład.
@pastibox: ubrales się w kredyt frankowy i teraz żeby troszkę z siebie spuścić frustrację to śmiejesz się z innych idiotów których ubrali w zmienną stopę? Polactwo jak mi was kirwa nie szkoda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dlatego rozsądni ludzie wyczuli moment i uciekli w kredyt ze stałym oprocentowaniem ¯_(ツ)_/¯


@Lonesome_road: a gdzie coś takiego na polskim rynku? Raz, że tylko czasowo jest to stałe oprocentowanie to i warunki tak niekorzystne, że aż głupio w ogóle rozważać. Podrzuć konkretną ofertę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sidhellfire: w każdym polskim banku? ¯\_(ツ)_/¯ I co z tego, że na 5 lat? W tym czasie nadpłacę całość, może zostanie jakaś końcówka. Kredyt brałem jesienią 2018, startowałem z oprocentowaniem 3,14%, teraz mam 3,1%. Nie widzę tu niekorzystnych warunków, wychodzę na plus i mam święty spokój na najbliższe 5 lat.