Wpis z mikrobloga

@zibizz1: no gratulacje, myślałem że każdy założy że pytam jak płacić mniej podatku a nie więcej ale dla ciebie uściślę: co musze zrobić żeby spełnić warunki na stawke 8.5%
@zibizz1: gdyby mnie interesowały przepisy podatkowe to bym się zagłębił ale mam je w dupie więc szukam kogoś kto już to przeanalizował albo dał księgowej do interpretacji
@bruuh: artykuł który podlinkowałeś pisał jakiś półgłówek na podstawie tego co wyczytał w google. Nie ma sensu czytać takich gówien bo to strata czasu, a dzisiejsi dziennikarze to poziom intelektualny przygłupa. Z tego artykułu nic nie wynika jest kolejnym bełkotem opublikowanym w celu wprowadzenia zamieszania.
@uketrab: no dlatego zapytałem tutaj bo ten artykuł to jakiś śmieć i chciałem się dowiedzieć konkretnie od kogoś kto od stycznia przechodzi na ryczałt i jest programistą, to co podlinkowałeś to fajna interpretacja, normalny człowiek by pomyślał że to całość systemu podatkowego ale nie w tym #!$%@? kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Namyslaw: jestem devops, kodowanie to mała część mojej pracy, głównie to maintenance, zarządzanie infrą, audyty security itp. dlatego mnie to interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uketrab: zrobiłbym tak ale nie mam swojej księgowej jako programista korzystałem z tych stronek gdzie od czasu do czasu można zaksięgować fakture i one same wysyłają zeznania do US itp. więc musiałbym jakąś znaleźć najpierw, a szkoda mi wydawać 200zł na porade jak mnie to nawet nie dotyczy, bo wiadomo że ceny poszły w góre bo wszystkie księgowe #!$%@? nowym wałem