Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może sprawdzony plan albo pomysł jak zrobić instalację hydrauliczną C.O. pod piec gazowy+kominek z płaszczem wodnym dla dwóch obiegów grzejniki+podłogówka?
Rozmawiałem z 4 hydraulikami i każdy mi mówi co innego i ceny podają z kosmosu za wykonanie. Może ktoś z Was już przez to przechodził i ma jakiś pomysł?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #hydraulika #kominek #centralneogrzewanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spaghetto: najsampierw zrezygnuj z grzejników. Proszę Cię, błagam, wszędzie rób podłogówkę.

Po drugie, kupujesz bufor z wężownicą, do bufora podłączasz piec, do wężownicy kominek z PW. Za buforem umieszczasz pompki c.o. uruchamiane przez termostaty pokojowe, jeden na każdą kondygnację.
tak proponuję.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: Niestety nic juz nie zmienie. Mam podlogowke + grzejniki na dole i na pietrze same grzejniki. Teoretycznie mogę zrobic nawet trzy obiegi z tego zeby uniezaleznic gore.
  • Odpowiedz
@spaghetto: Wszystkie grzejniki można na jednym obiegu zrobić i dać im głowice termostatyczne, tam gdzie jest będzie ciepło, nie będzie się grzało. Ile obiegów i pompek co to już Twój wybór.
Termostat pokojowy umieszczasz na poddaszu w najzimniejszym pokoju. A najlepiej kup przenośny.
  • Odpowiedz
@spaghetto: Sprzęgło najlepiej z dwoma pompami. Jedna pompa, bezpośrednia na grzejniki, druga na podmieszaniu ogrzewanie podłogowe (siłownik lub atv), od strony źródeł na zamkniętym układzie pracuje kocioł gazowy, dokręcasz trójniki pompę na powrocie wymiennik płytowy(30 płyt ?), za wymiennikiem pompe kominkową i masz układ otwarty,
  • Odpowiedz
Po drugie, kupujesz bufor z wężownicą, do bufora podłączasz piec,


@kuncfot: po co podpinać piec gazowy do bufora? To strata energii straszna. Co innego węglowy ale tutaj gazowy jest.

Sprzęgło najlepiej z dwoma pompami. Jedna pompa, bezpośrednia na grzejniki, druga na podmieszaniu ogrzewanie podłogowe (siłownik lub atv), od strony źródeł na zamkniętym układzie pracuje kocioł
  • Odpowiedz