Wpis z mikrobloga

Takich wysrywów to ja dawno nie czytałem xD Kapitalizm to taki wspaniały mistyczny ustrój, wszystko co się tobie kojarzy z dorobkiem i dobrobytem to właśnie kapitalizm, wszystko tanieje, wszystko mało kosztuje, madki nie rujnują ekonomii, bo siedzą w wielopokoleniowych domach z rodzicami zamiast żyć samodzielnie, i w ogóle zaradnych się nagradza a za złe karze, do pieniędzy ma się szacunek a bez nowego ładu to aż jednorożce się rodzą xD

Dla przypomnienia, jedyna różnica między socjalizmem a kapitalizmem jest kwestia przynależności środków produkcji. W kapitalizmie są prywatne, w socjalizmie są społeczne.

#bekazprawakow #definicjesocjalizmu #antykapitalizm #socjalizm
Pobierz G.....5 - Takich wysrywów to ja dawno nie czytałem xD Kapitalizm to taki wspaniały mi...
źródło: comment_1638270627SNnuu80pDN0EhUI8dx0zNN.jpg
  • 19
państwowego kapitalizmu


@Gaku745: To nonsens. W takim systemie gospodarka jest oparta na własności państwowej, czyli kolektywna, więc nie jest to kapitalizm.
W takim systemie gospodarka jest oparta na własności państwowej, czyli kolektywna, więc nie jest to kapitalizm.


@vrim: Państwowa a kolektywna to dwie różne rzeczy. Społeczności plemienne operują na własności głównie kolektywnej, a państw nie zakładają. Poza tym społeczności anarchistyczne też się opierają na własności kolektywnej, a państwo jest dla nas wrogiem takim samym, jak kapitalizm. Myśl libku, myśl.
Państwowa a kolektywna to dwie różne rzeczy.


@Gaku745: Etatyzm to podzbiór kolektywizmu.

Społeczności plemienne operują na własności głównie kolektywnej


@Gaku745: One akurat na osobistej lub prywatnej. Mniej Marksa, więcej faktów.

Poza tym społeczności anarchistyczne też się opierają na własności kolektywnej, a państwo jest dla nas wrogiem takim samym, jak kapitalizm.


@Gaku745: Reformiści z socdemu też byli zwaśnieni z frakcjami rewolucyjnymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)