Wpis z mikrobloga

@JMorrison: Ale o czym ty chcesz decydować zasadniczo? Bo ja mówię że i airbnb i hotele służą do nocowania ludzi.

Ja się odnoszę do tego:

No dobra, ale czy to właśnie nie jest tak, że takie klitki w gruncie rzeczy mogłyby się przyczynić do rozwiązania problemu?


W jaki sposób problem wysokich cen mieszkań, który nawet zdiagnozowałęś tym zjawiskiem:

ceny #!$%@? w kosmos, bo duża część lokali służy pod najem dla turystów.
@TenTypZez: No właśnie w ten sposób, że wykupowanie "standardowych" mieszkań pod wynajem dla turystów stałby się mniej opłacalny ze względu na mniejszy popyt (część turystów wolałaby mieszkać w klatkach). Model hotelowy być może mógłby się sprawdzić, ale właśnie ze względu na wyższe koszty prowadzenia działalności pewnie model AirBnB mógłby zaoferować klientom niższe ceny i tym samym zwiększyć popyt tu, ograniczając go tam. Oczywiście pomijamy w przykładzie lokalizację, załóżmy że są zbliżone.
No właśnie w ten sposób, że wykupowanie "standardowych" mieszkań pod wynajem dla turystów stałby się mniej opłacalny ze względu na mniejszy popyt (część turystów wolałaby mieszkać w klatkach).


@JMorrison: I jak to sobie wyobrażasz? Dodanie na airbnb mniejszych klitek spowoduje, że ludzie przestaną chcieć tam wynajmować większe? Przecież airbnb właśnie na tym polega, że ludzie chcą mieszkać w MIESZKANIU, a nie w pokoju hotelowym.
@TenTypZez: Nie zgodzę się - często ludzie wybierają po prostu tańszą opcję. Sam, jak gdzieś jadę to porównuję 2 opcje - hotel jest dla mnie wygodniejszy, ale jeśli zaoszczędzę rozsądne pieniądze na AirBnB to wolę drugą opcję i sam charakter "zamieszkania" nie ma dla mnie znaczenia. Jeżeli jesteśmy w stanie zaproponować ten sam standard za mniejsze pieniądze - np. niezależna łazienka i aneks kuchenny kosztem metrażu to myślę, że tak -
@JMorrison: dokładnie. Gdyby to było w jakieś normalnej cenie to w czasach studenckich wolałbym wynajmować coś takiego ale sam, niż np. pokój w mieszkaniu studenckim. Wiara to na te patodeweloperki tak ciśnie, ale przecież nikt nikogo nie zmusza aby to kupił. Przecież ten kto to kupuje no to doskonale widzi na co się pisze.
@DrStrange: Na początku miałem "bekę", ale #!$%@? po namyśle - jeżeli cena bylaby 4k za m2 to nawet bym wziął "na później" - #!$%@? wie jakie czasy przyjdą, aczkolwiek skłaniałbym się bardziej na te 10m2 - bo też spoko opcja. Biedny student weźmie kredyt na 50k a nie na 250k czy teraz przy tych cenach 300k...
@DrStrange: Koszalin leży w pobliżu morza i jest to idealne miejsce na taką inwestycję, pewnie sprzeda się to w sekundę jak tylko będzie można to kupić, o ile już się nie sprzedało.
Po za tym na tej mikro działce osiedla mieszkaniowego byś nie postawił, to jebnęli blok z klitkami na krótki termin.

W sezonie letnim obłożenie turystami, pozostała reszta roku studentami, bo jak widać na zdjęciu mają tam politechnikę.

Nad polskim