Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zrezygnować z #amazonprimevideo, żeby nie wydawać bezsensownie pieniędzy na kolejny serwis tego typu, ale przed rezygnacją zrobiłem listę pozycji, które mogą być interesujące. I dlatego chciałbym się podzielić z Wami dwiema perełkami, które są raczej niepopularne, patrząc na #filmweb.
– Patriot (2015-2018)
– Homecoming (2018-2020)
Obie pozycje raczej nie dla wszystkich, są dosyć specyficzne, ale myślę, że jeśli komuś już podejdą, to będzie to naprawdę kawał dobrego seansu. W pierwszej z nich humor, absurdy sytuacji, ale i też dramaty bohaterów sprawiły, że zachwyciłem się kompletnie serialem, chociaż przy pierwszych odcinkach każdy z tych elementów sprawiał, że seans przerywałem i musiałem sobie dawkować odcinki.
Drugi był dla mnie nudniejszy (chociaż długość odcinków działała tutaj na plus), ale oprawa wizualna to był majstersztyk. Nawet dla osoby takiej jak ja, która aż tak bardzo nie zwraca uwagę na zdjęcia, ujęcia, etc., była to uczta dla oka. Świetnie zbudowany klimat, chociaż odcinki można oglądać nawet dla samych walorów estetycznych.

Polecam spróbować kilka pierwszych odcinków, a jeśli widzieliście na prime coś, co nie odniosło sukcesu medialnego, to dajcie znać, obejrzę, zanim zrezygnuję z abonamentu (czekam na ostatni sezon #theexpanse, no ale tę perełkę to raczej wszyscy fani sci-fi znają). No i z mojej strony prośba o dodanie ich w którejś z kolejnych edycji #mirkoserial.

#seriale #primevideo #amazon #patriot #homecoming
  • 8