Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie kilka lat bardzo mocno udzielałem się na wielu profilach FB, które można umieścić pod szyldem "antyszczepionkowcy" czy "altmed". Starałem się w sposób uprzejmy i cierpliwy tłumaczyć podstawy biochemii i biologii molekularnej, które kryją się za działaniem szczepionek, immunoterapii, klasycznej chemii i innych cudów nowoczesnej medycyny. Starałem się walczyć z fake newsami, półprawdami i cherry picking. Napisałem setki jak nie tysiące komentarzy. Udzielałem się na stronach nołnejmów, tuzów altmedu jak Zięba czy innych "otwartych umysłów" (Roman Zieliński, Socha, Piotr Schramm, Skutecki etc.). I co? I nic. No prawie nic. Udało mi się przekonać JEDNĄ osobę do tego, że boreliozy nie wywołuje wirus tylko bakteria. Poziom wiedzy tych ludzi jest tak porażający, że trudno czasem uwierzyć, że dają radę samodzielnie oddychać. Oczywiście prędzej czy później zawsze dostawałem bana i na tym kończyła się moja aktywność na profilu. Od wybuchu pandemii wykop stał się jednym wielkim ściekiem dezinformacji antyszczepionkowej. Znajduję tutaj te same "dowody", które szury używają do uwiarygodniania swoich racji na FB. Szkoda.

A wiecie jaki jest najskuteczniejszy sposób na nowotwór płuc w stadium rozsianym?


#koronawirus #zdrowie #medycyna #nauka #antyszczepionkowcy
  • 16
@TP53: fajna ta szczepionka, robiona na kolanie, tak skuteczna, że już lada moment będziesz 4 dawkę potrzebować chociaż ledwo rok się skończy, a i narracja zmienia się w każdy piątek w zależności od tego czy trzeba wprowadzić bezprawny lockdown, ogłosić setny wariant wirusa czy posegregować kolejne grupy ludzi.
Wybacz, ale w takiej atmosferze chaosu szczepienie, zdrowie, leki nie mają nic wspólnego z nauką i medycyną, to co się #!$%@? od prawie
SpasticInk - @TP53: fajna ta szczepionka, robiona na kolanie, tak skuteczna, że już l...

źródło: comment_1637961342VQq4tIc5BjYw9ISsOcfcwg.jpg

Pobierz
@TP53: też czasem toczę takie bitwy. Na wykopie jest wyjątkowo ciężko, bo zrobiło się tu jakieś nagromadzenie ludzi żyjących niewiedzą. Zakopują i wykopują tak szybko, że nie zdążysz napisać sprostowania, a już jest w gorących, albo głosowanie jest już niemożliwe. No i moderacja chyba sympatyzuje, bo nie reaguje na nieprawdziwe dane i manipulacje.
@TP53: to tylko pokazuje, skąd biorą się grażynki od leczenia raka dymem z brzozy i od wody strukturyzowanej. To nie są ludzie znikąd, to nie relikty poprzedniej epoki i braku edukacji. to nie jakaś abstrakcja. Tacy ludzie nas otaczają. Mają charmandery w profilowym.
Tak jak ktoś pali papierosy i umiera na raka płuc, tak też antyszczepy czy inni altmedzi podejmują jakąś decyzję i niech liczą się z konsekwencjami.


@Cobakel: jest tu jedna drobna różnica, rak płuc zabija tylko osobę palącą (no, chyba że pali przy np dzieciach, ale to już inny problem), za decyzję antywacka z kolei płacimy wszyscy - większym ryzykiem powstania mutacji, większą liczbą zarażonych, większym zajęciem szpitali w krytycznym okresie fali.
Jak trafiłeś na osobę co myślała że bolerioze wywołuje wirus? Jak daleko wgłąb internetu musiałeś zajść? Jest wiele pytań.

A jeśli chodzi o szczepionki na covid to kto chce niech się szczepi nie musicie nikogo namawiać. A jeśli nie chcecie zapychać szpitali to zabrońcie nadmiernego objadania się cukrem i syfem.