Wpis z mikrobloga

Teraz patrzcie na to!
Jak widzę nikt nie chce zrobić jednej ważnej tabelki której sam szukałem prawie te półtora roku.
Ten wpis nie jest o szczepieniach, skuteczności szczepień, ani niczym podobnym.
To tylko i wyłącznie dane dotyczące WIEKU osób które ZMARŁY na COVID. Bez rozdzielenia na choroby współistniejące, szczepienia.

Dane są bardzo rzetelne bo z oficjalnego źródła: https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3653
Obejmują ok: 52000 przypadków śmierci od 1 stycznia 2021 do wczoraj.

Ciekawostka: Ilość osób w wieku 90 i więcej lat to 5407! Gdyby policzyć osoby które zmarły w wieku od 0 do 50 roku życia to nadal nie dałoby liczby zgonu osób 90+.

Chciałbym abyście potraktowali ten wpis jako ciekawostkę, dane statystyczne, a nie próbę włączenia się w dyskusję o szczepionkach. Mam swoje zdanie, ale to moja sprawa i ten wykres nie ma z tym nic wspólnego.

#gruparatowaniapoziomu #statystyka #covid19 #koronawirus #medycyna #polska
exploti - Teraz patrzcie na to!
Jak widzę nikt nie chce zrobić jednej ważnej tabelki...

źródło: comment_1637849489YtD47r8PKfLHcJKXfRtdq5.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak. Ja nie jestem tym szurem co twierdził inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Spring_is_coming: Fajnie to słyszeć, ale teraz takie rzeczy się tu wyczyniają, że chyba stałem się przeczulony. Źródełko sobie zapiszę. Niestety pewnie jeszcze się przyda.
  • Odpowiedz
@Polanin: A czym się różnią urodzeni w 1947 od tych z 1948?

Chyba, że tych urodzonych w czasie wojny rejestrowano dopiero w 1947 i w rzeczywistości byli oni starsi niz na papierze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Właśnie dowiodłeś, że ludzie w wieku 90+ umierają częściej niż dwudziestolatkowie. Good job ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Last_Viking: zamordujmy gospodarkę, żeby stojąca nad grobem babcia żyła jeszcze z trzy miesiące więcej, bo jak nie covid to cokolwiek innego ja zmiecie z planszy (nawet większe szanse gdy cała służba ignoruje inne schorzenia i skupiała się na covid)
  • Odpowiedz
w liczbie urodzeń


@Polanin: Wojna była 39-45. Jedyne wytłumaczenie to to ze w 47 ruszyły urzedy i niektórych urodzonych wcześniej wpisano w rok 47. Błędami w rejestracji można wytłumaczyć te wahania u starszych (urodzonych podczas wojny).
  • Odpowiedz
@7160: myślisz, że wojna skonczyla sie w maju, a w czerwcu ludzie wzięli się za płodzenie dzieci? Przesiedlenia, oczekiwanie ponad rok na pierwsze zbiory, bezprawie, strach o jutro, ruscy, szabrownicy, bandyci.
  • Odpowiedz
@Polanin: Chodzi mi o ten wyraźny próg przy 76 latach.

Kryzys po wojnie tego nie tłumaczy - wzrost dzietności byłby łagodny - jeden by szybciej wrócił do normalności, inny później. Nie byłoby tak, że w roku 1946 dupczenia nie ma a rok później już normalnie.
  • Odpowiedz
Odliczając ludzi 80+(ładny wiek) mamy 7.000 osób zmarłych w 2021 (bez 1 miesiąca) na covid. Biorąc pod uwagę paranoje jaką nam serwują media i efekt nocebo jaki następuję u osób które uwierzyły w przekaz medialny o wielkiej pandemii i żyją w tym już prawie drugi cały rok - ten wynik można uznać na poziomie błędu statystycznego biorąc pod uwagę że jest nas 38.000.000,
  • Odpowiedz