Wpis z mikrobloga

Teraz patrzcie na to!
Jak widzę nikt nie chce zrobić jednej ważnej tabelki której sam szukałem prawie te półtora roku.
Ten wpis nie jest o szczepieniach, skuteczności szczepień, ani niczym podobnym.
To tylko i wyłącznie dane dotyczące WIEKU osób które ZMARŁY na COVID. Bez rozdzielenia na choroby współistniejące, szczepienia.

Dane są bardzo rzetelne bo z oficjalnego źródła: https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3653
Obejmują ok: 52000 przypadków śmierci od 1 stycznia 2021 do wczoraj.

Ciekawostka: Ilość osób w wieku 90 i więcej lat to 5407! Gdyby policzyć osoby które zmarły w wieku od 0 do 50 roku życia to nadal nie dałoby liczby zgonu osób 90+.

Chciałbym abyście potraktowali ten wpis jako ciekawostkę, dane statystyczne, a nie próbę włączenia się w dyskusję o szczepionkach. Mam swoje zdanie, ale to moja sprawa i ten wykres nie ma z tym nic wspólnego.

#gruparatowaniapoziomu #statystyka #covid19 #koronawirus #medycyna #polska
exploti - Teraz patrzcie na to!
Jak widzę nikt nie chce zrobić jednej ważnej tabelki...

źródło: comment_1637849489YtD47r8PKfLHcJKXfRtdq5.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polanin oczywiście żartowałem ale to nie znaczy że masz rację. Na terenach objętych wojną ludzie nie robią dzieci ale okupant może gwałcić i robić więcej niż mieszkańcy. Słyszałeś od starszych jak wyglądała okupacja?
”niemiec był jaki był ale czysty i ogolony. Przyszedł ruski brudny i zarośnięty. Tylko alkoholu szukali. Srali do beczek z kapustą. Zabijali zwierzęta jak im się nudziło i gwałcili jak ktoś się nie schował.”

Kiedyś nawet babci się
  • Odpowiedz
Wprawdzie dużo to nie zmienia, ale wkradł Ci się błąd - zdaje się, że pominąłeś ludzi w wieku 90 lat. W przedziale 90+ powinno być ponad 5000, a na Twoim wykresie jest bliżej 4000.


@mezosomy: Nie powinno. 90+ to 90+, więc 90 lat się nie wlicza. Wychodzi 4256. U mnie 90 lat wpadło w słupek oznaczony jako 80. Czyli 80 to zakres 80-90. Ten arkusz jest zrobiony beznadziejnie, bo wiek
  • Odpowiedz
oczywiście żartowałem ale to nie znaczy że masz rację. Na terenach objętych wojną ludzie nie robią dzieci ale okupant może gwałcić i robić więcej niż mieszkańcy. Słyszałeś od starszych jak wyglądała okupacja?


@paw1470: Słyszałem jak wyglądała okupacja. Pomyśl jak wyglądała w czasach okupacji opieka medyczna, co się stało z dziećmi w obozach. I mimo wszystko ludzie nie chcieli mieć wtedy dzieci.
  • Odpowiedz
Nie jestem specjalista od Excela, ale proste formuły ogarniam. Patrząc na twój wykres to czegoś tam brakuje, prawda? Gdzie są dane dla 90 latków? Masz tylko 90+ i 80. Gdzie 90 latkowie? Mi wyszło że zgonów w tej grupie jest 1526.


@dendrofag: Zgonów 90 latków jest 1161, więc nie wiem jak to z tym Excelem. Do tego grupa 90+ oznacza ludzi w wieku ponad 90 lat, czyli wchodzą 91 i starsi.

Kolejny problem z podawaniem takich danych w liczbach bezwzględnych jest taki, że na pewno żyjących 70 latków jest więcej niż 90 latków

Dlatego proponowałem, żebyś to sobie przeliczył. Nie zrobiłeś tego i na chłopski rozum Ci wyszło, że jest ok. No cóż. Cholibka nie jest. W ogóle nic się
  • Odpowiedz
@Polanin: dokładnie, jednak pominąłeś 90 latków, a raczej umieściłeś ich w kolumnie 80 latków. Nie chce już mi się naprawdę sprawdzać czy jest ich tyle co ty piszesz, czy tyle co ja, ale załóżmy że masz rację, nie o to tutaj chodzi.

A cóż z tą niezagrożoną grupą 50-59? Noż kuźwa! 9,4%? A miało wyjść inaczej.


Czy jesteś pewny że w grupie od 50 do 59 na pewno umarło prawie 10% ludzi na covid? Serio, już mam wyłączony komputer i nie chce mi się tego sprawdzać. Nie wiem też skąd ci przyszło do głowy że grupa 50-59 jest
  • Odpowiedz
A już całkowitą aberracją jest, postulat szczepienia dzieci i młodzieży.

@dendrofag: Nie jest. Unikasz komplikacji, skracasz czas choroby, ograniczasz transmisję.

Jest na to o wiele więcej dowodów niż tylko jeden niepewny i nie do końca miarodajnym wpis na mikroblogu do którego piszemy teraz komentarze.


@dendrofag: Jak zacznę grzebać w tych "dowodach" to wyjdzie to samo co tutaj.
  • Odpowiedz
@Polanin:

Nie jest. Unikasz komplikacji, skracasz czas choroby, ograniczasz transmisję.


Jakich komplikacji, jakiej choroby? Młodzi na to nie chorują - ponownie możesz spojrzeć na swój własny wykres, widać to tam czarno na
  • Odpowiedz
Ponadto transmisja dla zaszczepionych jest nawet wyższa niż dla niezaszczepionych.


@dendrofag: Masz oczywiście jakąś metaanalizę, która to potwierdza. No chyba, że nie.

Być może niektóre da się obalić, nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exploti: Co niby nadzwyczajnego w tym, że ktoś w wieku 80+ czy te 90+ umiera na jedną z wielu chorób które już posiada?
Niczym dziwnym nie jest to, że młodsze osoby, nawet z ciężkiej choroby mogą wyjść żywi. Choć pewnie z uszczerbkiem na zdrowiu do końca życia i możliwe, że przy okazji je sobie skracają.

Może poszukaj teraz statystyk ilości osób hospitalizowanych i daj dwa słupki - zaszczepieni i szury.
  • Odpowiedz
bo te osoby są najbardziej ruchliwe, mobilne, załatwiają sprawy urzędowe, szkoły, praca, również załatwiają spraw dla swoich rodziców. Jestem zdziwiony tym, że statystycy i naukowcy są zdziwieni.


@bregath: Kazdy wie dlaczego osoby w wieku produkcyjnym sie najczesiej zarazaja, statystycy tez. Ich udawane zdziwienie zawsze sluzy temu, zeby wyludzic od panstwa iles tam milionow na bzdurne badania, ktore maja potwierdzic truizmy.
Obecnie przytlaczajaca wiekszosc badan nie sluzy niczemu innemu, jak tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Last_Viking: A ty jesteś ignorantem który nie potrafi interpretować tego co widzi.

Zastanów się ile jest osób w wieku 20lat, a ile 90, jaką jest średnia życia i dlaczego w ogóle ludzie umierają.
  • Odpowiedz