Wpis z mikrobloga

  • 47
Miałem 27 metrów blachy w rolce do pocięcia na odcinki 1600mm + odpad wyjdzie jakiś tam. Wysłałem to do firmy, bo ciąć kątówka to nie tędy droga, od czego jest gilotyna przecież. Wymiar się zgadza owszem, ale krzywe jak na zdjęciu. Wysyłam zdjęcie do tych co cieli i dzwonie pytam co jest, tłumaczy, że to z rolki i coś tam, to mówię że przecież jak zrobiłeś jedną i wyszła #!$%@? to było zadzwonić zapytać czy tak może być, czy moze jednak ten odpad poświęcić i zrobić na załóżmy 1650 wszystkie. W odpowiedzi usłyszalem "NIE PRZEKAZAŁES INFORMACJI, ZE MA BYC PROSTO" xd
trzymajcie się tam w #pracbaza #cnc
Odchyłka 43mm
Kudy - Miałem 27 metrów blachy w rolce do pocięcia na odcinki 1600mm + odpad wyjdzie ...

źródło: comment_1637681754ZFlswMTt2zcx1q2Lqoh0cn.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@kujol: nie musiał nic doprecyzowywac, miało być 1600mm na całej długości, a nie 1600 w jednym miejscu a na dole już 43mm mniej. #!$%@?ć amatorów
  • Odpowiedz
@Kudy: albo początek na rolce był już krzywy i nie zauważyli tego, albo #!$%@? pierwsze cięcie, albo to po prostu idioci xD rozumiem jak na gilotynie 2-3mm uciekną (chociaż to i tak dużo) ale nie ponad 4 centy xD na Twoim miejscu robiłbym grube dymy

btw. to jest wykrawarka od trumpf? czy źle widzę?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Varqiem nie mam czasu na dymy niestety, wykrawarka trumpf tak jest. Niczego nie świadomy odpalam program a po sekundzie patrzę, że coś krzywo #!$%@? po stole. Też bym nic nie mówił nawet jakby to było 5mm i byłem tego świadomy, bo detale będę robił 1580, więc ja ten zapas swój uwzględniłem w tych 1600
  • Odpowiedz
@Kudy: no niestety tak już jest jak się niekompetentne osoby za coś biorą i nie sprawdzają tego co robią, a my później musimy kombinować xd
u mnie w pracy też na trumpfie działam, TruPunch 3000 i TruBend 5170, fajne maszyny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kudy: Ja kiedyś miałem podobnie, przyjechały 2 arkusze teoretycznie 2800x1250, a w praktyce 2600x1250. Na oko bez różnicy, ale od tamtej pory zawsze mierze co wsadzam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Varqiem zazdroszczę, trochę mnie #!$%@? robota na starych maszynach już, mimo, że to naprawdę wyprzedzający swoje czasy sprzęt. Rzadko przy nich stoję już teraz, ale mają swoje bolączki
  • Odpowiedz
@Kudy: nie wiem jak krawędziarki innych firm, bo nie miałem z innymi do czynienia ale trumpf naprawdę wysoko poprzeczkę postawił jeżeli chodzi o możliwości ustawień itp. no i serwis to jest pełna profeska
  • Odpowiedz
@Kudy: a to u nas też mamy tej firmy jakąś starą, nawet nie wiem jaki to model i rok, ale służy tylko i wyłącznie do rzeczy, których szkoda robić na tych nowych aby nie poniszczyć stempli i matryc
  • Odpowiedz