Wpis z mikrobloga

#braun #konfederacja #olszanski #jablonowski
Na głównej informacja nieprawdziwa jakoby Braun był "murem za Olszańskim".
Na dowód cytaty z tej samej rozmowy:

Braun: "I ja panu oświadczam, że jedna rzecz jest właśnie nie podzielać zapatrywań i nie być życzliwym odbiorcą formuły hepeningu politycznego, ale insza to jest rzecz, ucinać debatę publiczną przez wtrącenie do aresztu jednego z jej uczestników"

Red.: "odwołuje się pan w tej chwili do pewnej wolności wyrażania poglądów"

Braun: "tak, dlatego że jeżeli tutaj zostanie przećwiczony taki standard..."

(...)

Braun: "ja, wprawdzie nie na kwartał, no ale w swoim czasie poznałem z autopsji te procedurę, i na szczęście bez żadnych dla mnie dramatycznych psycho-fizycznych konsekwencji, ale mój w tej sprawie odruch nie jest kwestią ani sympatii - bo nie ma takiej więzi i nie ma takich okoliczności, ani jawnych ani zakulisowych, nie ma tu ani sentymentów, ani nie ma interesu politycznego z mojej strony, jest natomiast odruch, no tak powiem szumnie, ludzki i obywatelski. ja nie godzę się na tego typu upolitycznienie debaty publicznej"

(...)

Red.: "(...)o tą narrację, które kreują te środowiska za którymi się pan ujął, jeśli chodzi o Kalisz..."
Braun: "panie redaktorze, proszę pozwolić mi przypomnieć, co to w istocie jest poręczenie?"
Red.: "że wstawią się na wezwanie..."
Braun: "...i nie będą utrudniali... tylko tyle, i aż tyle"

Braun: "jeszcze raz, gdyby nie daj Boże była taka potrzeba, a ja byłbym w stanie i w okolicznościach umożliwiających udzielenie takiego poręczenia, proszę się zgłaszać bez wahania proszę wysyłać pełnomocnika, adwokata - udzielę takiego poręczenia"

Braun: "więc nie ma w tym, panie redaktorze, ani wyrachowania politycznego, ani nie ma sentymentów resentymentów osobistych, w tym jest moje rozumienie zasad, których, jeśli na nieprzestrzeganie których, zgodzimy się w danym przypadku, to nikt nie będzie bezpieczny" #polityka
milymirek - #braun #konfederacja #olszanski #jablonowski
Na głównej informacja niepr...
  • 4