Wpis z mikrobloga

@alkoholik000:
1. Zarabiamy trochę więcej bo jesteśmy starzy ;) mało kto zakłada rodzinę tuż po studiach, jakieś zmiany pracy na lepiej płatną albo podwyżki ma się za sobą, coś się już kredytu spłaciło, odziedziczyło, itp
2. Nie mamy zbyt wiele czasu na konsumpcje to i mało wydajemy ;) po południu zwykle trzeba te dzieciaki zawieźć na jakieś zajęcia, podać obiad i pomóc lekcje odrobić a jeszcze może pójść na spacer czy
zastanawiam się tylko, jak rodziny z dziećmi i kredytem, są w stanie ogarniać z miesiąca na miesiąc przy tych cenach.


@alkoholik000: z taką pensją nikt normalny nie zakłada rodziny ani nie bierze kredytu.

@fegwegw to skąd ci ludzie maja mieszkania xD
@alkoholik000: @czyznaszmnie: @vieniasn: Zamiast mówić o zarobkach, lepiej porozmawiać o wykształceniu i czy robią cokolwiek żeby sobie te warunki poprawić?
Myślę, że zdecydowana większość ludzi którzy zarabiają 5k pracują 8h dziennie, robiąc cały czas to samo. Jeżeli ktoś oczekuje podwyżki to chyba jedynie inflacyjnej. Moim zdaniem ciężko jest się nie rozwijać i dostawać dobre podwyżki. Nawet ja w tym roku porobiłem 3 szkolenia na koszt ponad 20k złotych. Nie
@alkoholik000: PiS mógł zrobić wiele rzeczy lepiej, i tak inflacja 6% jest to duża inflacja, ale no #!$%@? bez przesady. To nie jest hiperinflacja, która sprawia, że ludzie z głodu zaczną umierać. Przez ostatnie nie wiem, naście lat pensje rosły szybciej niż inflacja, więc sumarycznie i tak jest dobrze (choć oczywiście mogło być lepiej). A na wykopie co chwilę tematy jakby świat się walił.
@alkoholik000: @czyznaszmnie: @vieniasn: Zamiast mówić o zarobkach, lepiej porozmawiać o wykształceniu i czy robią cokolwiek żeby sobie te warunki poprawić?

Myślę, że zdecydowana większość ludzi którzy zarabiają 5k pracują 8h dziennie, robiąc cały czas to samo. Jeżeli ktoś oczekuje podwyżki to chyba jedynie inflacyjnej. Moim zdaniem ciężko jest się nie rozwijać i dostawać dobre podwyżki. Nawet ja w tym roku porobiłem 3 szkolenia na koszt ponad 20k złotych. Nie
@DarkZizi: no to macie problem. Polecam przeanalizować budżet albo zapytać się mamy jak wydawać pieniądze. A, i nie pisałem o zagranicy...choć obecnie taniej o wakacje za granicą niż w Polsce.

@czympyrympym: na 25, mniej nie mogli.