Wpis z mikrobloga

@juhas99: niestety słuszna prawda, bo niema biznesu jak w USA czy chinach który ma "bezdenny" rynek (światowy) lub same Chiny.Albo surowców które można sprzedać, a popyt ta nie będzie rósł jak w Rosji np Norilski Nickel jedynie to KGHM. Sufitu głową nie wybiją, nawet allegro co najwyżej przy mocnym staraniu się wyjdzie na bałkany może kraje bałtyckie, ale nie oszukujmy się to nie da jakiegoś większego zapłonu. Wiadomo mogą pójść jak
@olcayn: szanowalem ich poki uzywalem ich strony - wyglada ladnie, jest przyjemna, nowoczesna. ale sciagnijcie sobie ich appke na iOS i czas pryska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

strona z ogloszeniami o prace musi byc biegla w IT i tworzeniu appek, spolka ktora nie potrafi zrobic porzadnej aplikacji, kiedy zyje z bycia frontem do klienta - dla mnie pass
@h5n1: 5.5MLD zł :D

Ile oni zarabiają, że taka wycena?

Tyle to się wycenia spółki rozwiązujące jakiś duży nietrywialny problem. Albo mające miliony userów.
@h5n1: mysle, ze odpowiednie osoby sa swiadome problemow. nie mam do niej wiekszych zarzutow jesli chodzi o dzialanie (bo mnie odrzucila i z niej niewiele korzystam). moj glowny zarzut jest taki, ze po prostu wyglada archaicznie i odroznia sie od innych (na minus). wyglada jakby nie byla updetowana pod wzgledem wygladu UI przez ostatnie 5 lat. gdy przechodzi sie pomiedzy roznymi kartami ("moje oferty", "szukaj oferty" itd.) to aplikacja robi animacje
Szkoda że całkiem ciekawe pomysły są sprzedawane tak późno patrz pepco, allegro czy teraz pracuj.


@Nikitos:

No jak coś się dobrze i szybko rozwija to po co to sprzedawać i dzielić się zyskiem z innymi? Jak wszędzie na giełdzie sprzedajesz coś jak jest za drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mysciak: dla rozwoju, pozyskanie kapitału. Rozumiem twoje myślenie, ale to tylko „pewnego rodzaju żal” bo jak nie wiem jakie masz zdanie, ale Allegro pepco czy pracuj, kompletnie nie ciekawe ipo biorąc pod uwagę wycenę i perspektywy, jak już to ciekawiej wyglądają firmy biotech co wychodzą na giełdę można alokować mniej kapitału ale liczyć na rozwój. Dino tez jak nie patrzeć wyszło na dosyć wczesnym etapie rozwoju na IPO, chciałbym widzieć więcej
@Nikitos:
No tak, jak jest IPO jakiejś małej firmy, która pozyska kapitał i zwiększy skalę biznesu to wszystko jest fajnie ( oprócz tego, że właśnie ostatnio IPO to same balony napompowane do granic możliwości)
A im większa firma tym bardziej prawdopodobne, że IPO to skok na kasę i próbę spieniężenia.
Ciekawy jestem jakby Maspex miał wejść na giełdę jakie miałby wskaźniki, bo jak spółka z trochę nudnej branży miałaby mieć coś
@Mysciak: oooo nie słyszałem o maspex, dobra branża, sam tez bym się zainteresował do 20-25 PE chociaż tu kwestia wzrostu produkcji, ale jak są liderem w Europie to raczej nie zbyt szybko się rozwija