Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
FiR czy architektura? Od zawsze interesowałem się cyferkami, lubię liczyć, a wcześniej byłem w liceum o profilu plastycznym. Postanowiłem strzelić sobie gap year, ale w końcu chciałbym zacząć jakieś studia. Oba kierunki mnie interesują, tylko problem jest w tym, po czym mógłbym liczyć na lepszą i lepiej płatną pracę? Co wg was jest bardziej perspektywiczne i gwarantuje lepsze zarobki? #studia #studbaza #pracbaza #praca #fir #architektura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6194c9756d062d000ad45ed9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania nie idź na architekturę. Tam po za mechaniką budowli i matma na 1 roku mało jest cyferek, a w pracy obliczenia i tak robią CADy. Bez znajomości czeka cię tylko 'miśkowanie' w biurze gdzie architekt z uprawnieniami podbije się pod twoją robotą bo bez uprawnień nie możesz samodzielnie projektować. Top 10% znajomych że studiów ma tylko spoko pracę w zawodzie w biurze starych albo przy domkach modułowych, tylko jedna laska która
@AnonimoweMirkoWyznania: Zdecydowanie FiR.

Po Architekturze czeka Ciebie kariera w biurze projektowym, urzedzie lub u dewelopera. W biurze projektowym mozna dostac minimalnie wieksze pieniadze jak sie zrobi uprawnienia.

Urzad jest dobry bo daje etat, ale to jest jedyny plus.

Deweloper jest dobry, bo daje dobra pensje, ale tylko wtedy gdy sprzedaja mieszkania, w innych przypadkach zwalniaja.

Generalnie, jesli skonczysz Architekture a nie masz pracowni po rodzicach, to czeka Ciebie pare lat robienia