Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi że ja się i ten koszmar zaraz się skończy. #!$%@? pracuj czlowieku uczciwie odkładaj oszczędzaj to nie dość że zgola cie na inflacji to teraz jeszcze to. Przecież uczciwie pracujący człowiek w tym kraju nigdy nie dorobi się własnego m a ceny nieruchomości chyba nigdy nie spadną. Jakby nie to że żona i dziecko jest to tylko chyba sznur i w las ehhhh....

#nieruchomosci #bekazpisu #depresja #ekonomia #finanse #nowylad
Pobierz marcinpodlas8 - Powiedzcie mi że ja się i ten koszmar zaraz się skończy. #!$%@? pracu...
źródło: comment_1637136957KFejlyUoiYujePAbt1QCQ9.jpg
  • 72
@ZasilaczKomputerowy: tylko nikt na państwowym socjalu nie stanie na nogi, trasfer powinien iść w infrastrukturę, przedsiębiorczość co spowoduje wzrost zarobków, pochodzę z miasteczka na wschodzie, kilka k mieszkańców i urząd gminy to chyba największa "firma" zatrudniająca okolicznych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@veraa91: to jest strasznego w gwarancji kredytu, że jak kogoś dzisiaj nie stać na kredyt, bo nie potrafi uzbierać wkładu własnego, a od stycznia nagle będzie miał szanse na kredyt to wzrośnie popyt na mieszkania, czyli ceny pójdą jeszcze bardziej w górę. Dodatkowo, osoby, których nie stać dzisiaj, żeby uzbierać 10% wkładu własnego będą miały do spłacenia kredyt wyższy właśnie o wysokość tego wkładu własnego, czyli zostaną wsadzone na jeszcze większa
@BlackOpium: Koszty początkowe zakupu własnego M są wysokie - często wynajmując mieszkanie nie tyle nie jesteś w stanie uzbierać wkładu własnego co po prostu jest to odłożone w czasie. Przy gwarancji kredytowej przynajmniej szybciej spłacasz swoje mieszkanie, zamiast łożyć ma wynajem. Jasne, ze wyższe marże przy takim kredycie to pożywka dla banków, ale nikt Ci nie każe go brać. Za to jest to jakaś opcja dla osób, które skalkulują, ze lepsze
@BlackOpium: czyli jakie konkretnie? Podaj jakiś przykład. Przejąłeś się losem „wyższego kredytu i odsetek” osoby potencjonalnie korzystającej z gwarancji. Odczytałam to jako sugestię, ze sytuacje takiej osoby polepszyła by… dopłata do kredytu? Może moja nadinterpretacja. W każdym razie IMO ta gwarancja kredytowa jak na standardy partii rządzącej to jeszcze nie tak dramatyczna propozycja jak dotychczasowe, może pomoc osobom „uczciwie zarabiającym” jak autor wątku, kwestia kalkulacji ryzyk.
@BlackOpium: słyszałeś kiedyś pojęcie scoring bankowy? Zdolność kredytowa? Bo widzę, ze nie do końca ogarniasz w jaki sposób bank werifikuje potencjalnego kredytobiorcę. No tak, jasne w nabyciu mieszkania pomoże na pewno brak możliwości zakupu mieszkania na kredyt, którego spłacanie jest tańsze niż najem. Haha, deregulacja rynku mieszkaniowego, błagam… a w jaki sposób on jest on regulowany? Oświeć mnie xD ceny rosną, takie zasady twojego wolnego rynku