Wpis z mikrobloga

to jest #!$%@? normalne żeby w kraju pierwszego świata chłop musiał 50% wypłaty wydać na kawalerkę? to co on ma przestać jeść, żeby na dentystę wystarczyło raz na pół roku?
wyobrażacie sobie chłopa 40 lat i co on ma zrobić ze sobą? mieszkać ze studentami, żeby odłożyć 500zł miesięcznie?
imba niech sie uczy, bo rynek tak nie działa, że wszyscy będą zarabiać po 5k przy minimalnej 2,5k pln
#polska #zarobki #przegryw
  • 126
@Anyper:
No taka, ze w Polsce nie mamy ciapakow, jest wzglednie bezpiecznie etc. No i jesli nie masz jezyka i kwalifikacji to chyba lepiej sobie spokojnie zyc za te 4k #!$%@? sie w biurze niz tyrac fizycznie.
A tym bardziej jak np. ktos juz ma swoje mieszkanie to koszty zycia jakies wielkie nie sa. Ja tam wiele nie zarabiam a co miesiac wydaje kilkaset ziko na gierki/kluby etc. a i tak
@pi73r
Jak masz mieszkanie to ok.
Ja musze płacić 1700 zł za wynajem z internetem i prądem do 2k. Gruza zatankować za 300zł. Dziecko chore to lekarz kazał kupić oczyszczacz i nawilżacz powietrza. 3k to na dzień dobry idzie a zakupy to robię z promocyjną gazetka w ręku bo 100 zł to idzie praktycznie dzień w dzień.

Gdybym pracował w Polsce to 4k idzie mi często w pierwsze 3-5 dni miesiąca. Po
@Anyper: no bo jakby to bylo takie proste to by kazdy tak robił. Po pierwsze kwestia jezyka, po drugie wlasnie ta rodzina, trzecie to nie dla wszystkich bedzie pracy jakby kazdy wyjechal. Zawsze to tak super kolorowo jest na papierku, a pozniej sie okazuje, ze większość wraca i tak do polski. Jak ktos w Polsce zarabia 3k, bo nic nie potrafi to obstawiam, ze za granica o wiele lepszego zycia nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wypokk_: jeśli słowo normalne piszesz w znaczeniu czy to norma, owszem, tak właśnie jest w krajach pierwszego świata. Dodruk pustego pieniądza i dmuchanie wiecznej bańki na nieruchomościach do tego właśnie prowadzi.
Jeśli zaś pytasz czy jest to #!$%@?, to owszem, jest to całkiem #!$%@?.
@Ramzi96M
No a potem narzekanie takie jak w tym wpisie. Tu też jest spoko mam znajomych co między 20-60k wyciągną miesięcznie i spoko się żyje. Ale chłop tu mówi o połowie zarobku na wynajem a to już jednak słabo.