Wpis z mikrobloga

to jest #!$%@? normalne żeby w kraju pierwszego świata chłop musiał 50% wypłaty wydać na kawalerkę? to co on ma przestać jeść, żeby na dentystę wystarczyło raz na pół roku?
wyobrażacie sobie chłopa 40 lat i co on ma zrobić ze sobą? mieszkać ze studentami, żeby odłożyć 500zł miesięcznie?
imba niech sie uczy, bo rynek tak nie działa, że wszyscy będą zarabiać po 5k przy minimalnej 2,5k pln
#polska #zarobki #przegryw
  • 126
  • Odpowiedz
w niemczech 500 euro kawalerka, czyli 1/3 wypłaty 1584-500 = 1084 euro zostaje na życie
w polsce 280 euro, czyli 50% wypłaty xD 610 - 280 = 330 euro zostaje na życie xD
a ceny jedzenia i ciuchów takie same xDDDD
  • Odpowiedz
@wypokk_: @Tigermass: do tego jak na bohater kraje w Niemczech nieruchomości są tanie.
Z drugiej strony 500 za kawalerkę w Niemczech to raczej nie w dużym mieście, ani w dobrej okolicy średniego miasta.
  • Odpowiedz
  • 60
@Tigermass
Ja to się dziwie że mieszkamy tak blisko tej gospodarki, mamy legalny wjazd beż dokumentów a nadal niektórzy zarabiając 3k siedzą w tym chlewie. Ok rozumiem jakieś rodzinne sprawy ale reszty nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@Anyper:

Ja to się dziwie że mieszkamy tak blisko

Ja to się dziwie, że mając takiego sąsiada, w ogóle dobre położenie nie możemy robić biznesów ile się da że wszystkimi tylko ciągle jakieś uprzedzenia itp
  • Odpowiedz
@wypokk_ To jest o tyle śmieszne, że nawet zarabiając wspomniane 5K, to na kawalerkę (w mieście, nie 10km od niego) trzeba być dać 2000. I co, tak wynajmować do usranej śmierci, bo z reszty pieniędzy ciężko odłożyć jakąś sensowną kwotę na wkład własny do kredytu?
Ten kraj w ogóle jest nie do życia, nawet jak się zarabia około średniej. Dramat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@wypokk_ w kraju pierwszego świata? To mieszkasz w Niemczech tak? Bo p0lska na pewno nie jest pierwszym światem

@Heady1991: A którym niby jest? Polska to porządny kraj, z #!$%@? rządem i niskimi wypłatami, ale jednak wszystko jako tako działa (jak się zmieni rząd to będzie jeszcze lepiej) ale ani drugim ani trzecim światem nie jesteśmy.
  • Odpowiedz