Wpis z mikrobloga

@cwlmod 5 lat temu zacząłeś dopiero się uczyć jako programista? Jesteś po studiach czy jak wyglądały twoje początki ? Pytam bo 5 lat to stosunkowo mało, a może człowiek by mógł za 5 lat zarabiać podobnie..
@Ernando: 5 lat temu zacząłem pracować w zawodzie. Wcześniej studiach na PW na kierunku makro na EITI. Jakieś tam podstawy programowania ogarniałem wcześniej ile na studiach było potrzebne, ale tak 6,5 roku na poważnie podgoniłem w zaległościach w wiedzy i zapisałem się do stażu w javie
@Ernando: Staż za 2k, tester automatyczny (i miękkie przejście na .Net) 3,5k, programista junior fullstack 5k, zmiana pracy, programista mid .net 8k, a teraz w przeliczeniu 1-1 z B2B to będzie równiutko 15k
@dupinka5000: Kutwa, teraz jak już przyzwyczaiłem się do cen po 8k za 3080 i pomyślę że 2 lata temu mogłem kupić totalnego kosiora za 7k (_ )

Ale też zrobiłem dobry deal bo przez cyberpunka musiałem zmienić swoje gtx 970. Kupiłem za 1500zł rtx 2070, a dzisiaj aukcje dochodzą do 3k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dupinka5000: Ja po tygodniu grania ją odstawiłem z nadzieją na poprawę w przyszłości. Pierwsze wrażenie było mocno średnie. Strzela sie tak sobie, a broń biała #!$%@? po krótkiej chwili, bo non stop jest ta sama jedna animacja finishera :/

No ale jestem 1,3k, do przodu dzięki tej grze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
.Net zawsze był lepszy od Javy, a teraz przejmuje jej najważniejsze poztywne cechy. ^^


@cwlmod: jeśli był lepszy, to po co przejmuje te "pozytywne cechy"? Może jednak nie był lepszy skoro musi to robić?

Dodatkowo w Java dużo więcej roboty. Ostatnim razem jak patrzyłem to było 2 ogłoszenia w Java vs 1 w .Net ;)
jeśli był lepszy, to po co przejmuje te "pozytywne cechy"? Może jednak nie był lepszy skoro musi to robić?


@damw: A nie mógłbyć inny? Java była popularna przede wszystkim przez możliwość deploya na linuxie czyli z grubsza serwerach. .Net teraz też jest multiplatformowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo w Java dużo więcej roboty.


@damw: Może i jest ale ja nigdy nie miałem problemów ze brakiem ogłoszeń.
@cwlmod: odpisuję subopowi wyżej, który napisał, cytuję: "Przecież 15k to żaden kosmos. To nie jest tak, że takie pieniądze sprawiają, że jeździsz na wakacje w tropiki 3 razy do roku. A już na pewno nie przestajesz liczyć. Ja nawet kupując pierdoły po 150 zł szukam gdzie jest najtaniej."
wszystko fajnie piękne tylko dlaczego plus 25,tys a przed stan konta to 600? Od wczoraj masz konto czy jak? Znów bajty a wykop łyka.


@macvir: Hmm no nie wiem, bo może to pierwszy przelew w nowej robocie? Jeśli chciałem o tym napisać, to niby kiedy miałbym to zrobić?
Różnica między 5k na rękę a 15k musi być diametralna.


@Abaddon84: patrzcie go 5k na ręke ma burżuj, może jeszcze mięso je raz w tygodniu. Ja to za najniższą #!$%@? i szefa po rękach całować muszę, by mi wypłacił w terminie. A wypłaca różnie, czasem pieniądze, czasem klapsa w dziąsło. Zależy
Pewnie nie #!$%@?łbym się teraz taki zestresowany z remontem starego domu, licząc każdą stówkę, czy wystarczy. Nie musiałbym też kminić nad kredytem. Miałbym samochód. Mógłbym sobie pozwolić ot tak na kupienie w tym miesiącu PS5, bez potrzeby czekania na dobrą okazję. Pewnie pojechałbym na jakieś wypasione wakacje w tropiki.


@Abaddon84: No ugułem tak to wygląda, ale tak jak koledzy piszą szybko się robi inflacja oczekiwań. 15k starcza wlasnie na takie życie
takiś "bogaty" a na koncie tylko 550zł miałeś xD 70% z tego zaraz oddasz państwu, pozostałe koszta opłacisz, na życie wydasz i znowu 500zł na koncie zostanie.


@ethics: Oho kolejny xD Wyobraź sobie, że to dopiero pierwszy przelew a na koncie miałem kasę, żeby spełnić warunki promocji, bo chce dostać 300zł od banku za otworzenie konta firmowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i po co się tym chwalić, żeby innym #!$%@? popękały? No i udało ci się, jeśli teraz lepiej się z tym czujesz


@dzikop: Chyba tobie. Jakoś większość osób zupełnie inaczej odbiera mój wpis ( ͡~ ͜ʖ ͡°)