Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Abaddon84: Przecież 15k to żaden kosmos. To nie jest tak, że takie pieniądze sprawiają, że jeździsz na wakacje w tropiki 3 razy do roku. A już na pewno nie przestajesz liczyć. Ja nawet kupując pierdoły po 150 zł szukam gdzie jest najtaniej.
  • Odpowiedz
tym łatwiej się mówi im więcej się zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: Owszem. Im więcej zarabiasz tym mniejszy procent zarobków stanowi utrzymanie. Gdy nie ma się dużej kasy to na wszystko trzeba zbierać. Problem pojawia się gdy mimo drastycznego wzrostu zarobków ludzie dalej oszczędzają na np mieszkanie. Mam na myśli oszczędzanie na maksa czyli brak wygodnego auta, nowszego telefonu czy wyjazdu na wakacje.

Jakbym (hmm w
  • Odpowiedz
Poza tym przy takich zarobkach, jeśli jest to praca zawodowa a nie biznes, musisz #!$%@?ć najpierw pół życia na edukację, a później w robocie. Tymczasem autor wpisu cały czas siedzi na mirko.


@damianooo8: Skąd taki pomysł? Jakbym #!$%@?ł non-stop to miałbym własną firmę i własne projekty i zarabiał 50k-100k miesięcznie. 15k to jest mityczna liczba ale wcale nie nieosiągalna a już na pewno nie duża. Zobacz sobie ile kosztuje pospolite bmw
  • Odpowiedz
4 lata, inż inf, python, aws, terraform, data engineering, Niemcy korpo


@dupinka5000: Najsu, dobry kierunek i gratki za odwagę by robić zdalnie dla zagranicy. Widać że zdolniacha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@cwlmod 5 lat temu zacząłeś dopiero się uczyć jako programista? Jesteś po studiach czy jak wyglądały twoje początki ? Pytam bo 5 lat to stosunkowo mało, a może człowiek by mógł za 5 lat zarabiać podobnie..
  • Odpowiedz
@Ernando: 5 lat temu zacząłem pracować w zawodzie. Wcześniej studiach na PW na kierunku makro na EITI. Jakieś tam podstawy programowania ogarniałem wcześniej ile na studiach było potrzebne, ale tak 6,5 roku na poważnie podgoniłem w zaległościach w wiedzy i zapisałem się do stażu w javie
  • Odpowiedz