Wpis z mikrobloga

Zaczynam jutro nową robotę. Przenoszę się z organizacji eventów do IT jako project manager. To jest duża szansa, a już wymyśliłem jak tam zabłysnąć fajnie. Podobno mają problemy z deadlineami, a poczytałem, że w IT się używa czegoś takiego jak Scrum. Ja oceniam, że 2-3 razy szybciej powinni pracować jak się im podzieli zadania na sprinty, bo jeszcze jest ten psychologiczny mechanizm, że sprint trzeba zrobić i pewnie uda się ich łatwo namówić na siedzenie po godzinach i dopięcie tych deadlinów. Pytam #programista15k jakie są wasze doświadczenia?

#programowanie #praca #pracbaza #scrum #projectmanager #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
teddybear69 - Zaczynam jutro nową robotę. Przenoszę się z organizacji eventów do IT j...

źródło: comment_1636886310LbBCVBUZ6mC0QoNItFq8f9.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@teddybear69: Moje doświadczenia są takie że w SCRUM-ie częściej #!$%@? się jakąś dziką numerologię żeby tabelki ładnie wyglądały niż dba się o to żeby faktycznie robota była zrobiona.

Już pomijam manewry z gatunku "Estymata którą podaliście na zadanie X jest zbyt duża! Weźcie przestymujcie to żeby było szybciej." albo ciśnienie żeby estymować rzeczy do których nie ma wymagań bo to jest #!$%@? na poziomie project ownera. Ale akcje z gatunku robienie
  • Odpowiedz
@teddybear69: Programiści to ogólnie lenie. Przez 7h przeglądają 4programmers i wykop a potem 1h centrują diva i koszą 20k. Musisz od pierwszego dnia narzucić im dyscyplinę ostrego #!$%@?, złapać ich za ryj. Pamiętaj w twoim zespole nie ma miejsca dla ludzi którzy nie są w stanie ukończyć sprintu, postaw sprawę jasno, nie dowozisz to się żegnamy, 20 hindusów już czeka. Co jakiś czas przykładowo na daily eliminuj najgorsze ogniwo przy wszystkich.
  • Odpowiedz