Wpis z mikrobloga

@zloty_wkret: ślub z kimś z kim dzielisz te same zaintereowania i poglądy. Brzmi jak przepis na romantyczne życie, ale w praktyce okazuje sie, że mieszkasz pod jednym dachem z klonem samego siebie.

Rozliczanie się w gospodarstwie domowym jak żydzi na targu. Wyliczanie kto ile zarabia, kto ile zjadł i co kto sobie kupił itd

Nie dorośnięcie do roli męża/żony. Wiele jest czynników i u wielu różne
@zloty_wkret: u moich znajomych co raz częściej widzę zmęczenie materiału bo zakochiwali się w sobie jak mieli 17/18lat, ślub brali mając 20/21 (+dzieci), teraz mamy po 28 i powoli dochodzi do tych ludzi, że już nie są tymi samymi osobami co w liceum, zmieniają im się priorytety i chcą od życia czegoś więcej.
Sama miałam 26lvl jak się rozwiodłam, przyczyna ma na imię mamusia ( ͡° ͜ʖ ͡°
Młodzi ludzie są nasiąknięci są narracją prosto z Hollywood/Netflixa czy ogólnie z mass mediów, że mają prawo być szczęśliwi, ze „sky is the limit”, wszystko zależy tylko od Ciebie itp budując w młodych „hiperegoizm”. I generalnie przekaz że jak nie ta to inna da Ci to czego brakuje Ci w małżeństwie. Nie teoretyzuję tylko piszę o moich bolesnych doświadczeniach.
Niestety za późno obudziłem się z tej hipnozy jakiej jest poddawane dzisiejsze młode
@zloty_wkret: Zajmowanie się wyłącznie przyjemnym i lekkim spędzaniem czasu na etapie, na którym powinno się cisnąć budowanie trwałej relacji. Wystarczy poobserwować ludzi, albo nawet poczytać Wykop, co chwila ktoś się żali zdziwiony, że po 5 latach bycia ze sobą, druga osoba nie chce ślubu, albo dzieci. Ludzie żyją ze sobą latami, ale tak naprawdę obok siebie, bo nic o sobie nie wiedzą, o światopoglądzie, o podejściu do życia, o planach na
@kosmita: odpowiedz jest prosta, w wieku 18-20 lat masz inne spojrzenie na zycie. Idziesz na studia, pozniej praca poznajesz nowy swiat, mozna to porownac do zycia na wsi, albo malej miejscowosci z przeprowadzka do duzego miasta. Wiem po sobie, chodz w malzenstwie nie bylam, ale zupelnie inne rzeczu bawily mnie w wieku 18, i 23, nawet kwestia sexu bardzo sie zmienila.