Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z #lodzkie #lodz ale i z innych większych miast również (będzie spam tagów!).
Niestety w Łodzi brakuje KRWI! Zapasy się kurczą, a potrzebujących coraz więcej! Zwłaszcza grup: 0 Rh-, 0 Rh+ i A Rh- na które trzeba w szpitalu czekać nawet 2-3 dni.
Namawiam Was do oddawania tego cennego leku, którego jeszcze nie można wyprodukować sztucznie!
P.S. Info ze strony RCKiK Łódź:
12 listopada WSZYSTKIE Terenowe Oddziały są NIECZYNNE.
Dawców zapraszamy do RCKiK w Łodzi, które pracuje w dniach: 12,13,14 listopada (piątek, sobota, niedziela).
W tych dniach czekają na Państwa miłe niespodzianki.
#krew #barylkakrwi #krwiodawstwo #warszawa #katowice #poznan #lublin #wroclaw #gdansk #gdynia #krakow #torun #bydgoszcz #szczecin #olsztyn #rzeszow #kielce #bialystok #polska #medycyna
Nicy - Drogie Mirki z #lodzkie #lodz ale i z innych większych miast również (będzie s...

źródło: comment_16366447385uHQaZrHb4g618ndwUdG8o.jpg

Pobierz
  • 17
@Nicy: ehh gdybym tylko nie był taką cipą, że przy zwykłym pobieraniu krwi czy zastrzyku leciał z fotela to bym chętnie oddawał, tym bardziej, że widzę, że akurat mam taką co ma status alarmowy w Łodzi (,)
@sked zawsze możesz spróbować się przemóc, pobieranie nie trwa długo i jesteś pod opieką personelu medycznego. (òóˇ)
@Nicy: u mnie problem raczej bariery psychicznej, samo ukłucie, igła do tego stopnia, że pobieranie krwi lepiej mi robić na leżąco, o jakim kolwiek zaciskaniu ręki nie ma mowy, bo zwyczajnie mam za słabe mięśnie i zacisk wtedy i nastawienie na „ból”
@Polankowicz jak jest sytuacja podbramkowa to zdarze się że Łódź otrzymuje krew z krwiodawstwa z Kalisza. Ale 0 Rh D- jest najbardziej uniwersalna krwią, i taką podaje się np. w stanie zagrożenia życia (wielonarządowe urazy) lub kobietom w ciąży.
@Nicy: gurwa, dwa razy jak byłem w Lublinie to mnie namawiali na krew ale oddaję płytki xD pójdę na nie znowu bo miałem przerwę przez zabieg, #!$%@? mieć 0rh- ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@macieklaciek taka sprzedaż krwi jest prowadzona już od wielu lat.
Krew, której nie można podać pacjentowi odsprzedaje się klinikom i firmom farmaceutycznym. Wykorzystuje się ją do badań klinicznych, lub to wytworzenia leków - np. z osocza otrzymuje się czynniki krzepnięcia krwi dla osób z hemofilią. Przy braku zgody dawcy na sprzedaż wszystko trafia do utylizacji.
Zarobione pieniądze służą do utrzymania krwiodawstwa "przy życiu". Pokrywa się drogą utylizację, koszty przechowywania krwi, cały sprzęt,
@sked miras, mam to samo co Ty, strach był taki, że omalże zemdlałem. A co wyszło? Że strach ma tylko ogromne oczy! Przynajmniej zostałem ulubieńcem personelu, bo same kobity, a młody byk 30 lat się wszystkiego bał. Co się wszyscy nasmiali to już historia. Już sam wyczekuję na możliwość oddania drugi raz, pozdrawiam( ͡° ʖ̯ ͡°)