Wpis z mikrobloga

Ostatnio słyszałem że gdzieś w dalszej rodzinie, lekarz poradził dziewczynie, że jak bedzie chciał w przyszłości zajść w ciążę to żeby lepiej się nie szczepiła. Coś takiego jest możliwe w sensie że lekarz tak mógł poradzić? Miejsce akcji to jakaś wiocha albo małe miasteczko, no ale mimo wszystko jak lekarz tak powiedział to trochę przegięcie. Potem to poszło dalej i kilka osób z rodziny się ponoć też nie zaszczepiło.

#szczepienia #koronawirus #covid19 #wirus #pandemia #lekarz #medycyna #sluzbazdrowia #zdrowie #ciaza #szury
  • 17
@4000: czy słyszałeś gdzieś o przesłance że nie należy szczepić kobiet, które będą chciały zajść w ciążę? to by był bardzo powszechny news, ale może przeoczyłem
@card_man: Przesłanek nie ma, oprócz odkryć lekarzy wyklętych w jutubie zamkniętych. A te „długofalowe skutki” to tez bym brał z dystansem - teraz jest to nośne, bo ofc nie da się na chłopski rozum udowodnić ze ich nie będzie skoro nie minął długi czas, ale z punktu widzenia nauki nie da się udowodnić przyczynowości jak coś się stanie po 10 czy 15 latach.
@4000: … lekarz ma postępować zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i jest to wprost napisane w Kodeksie Etyki Lekarskiej. Przy braku jakichkolwiek!!! przesłanek i badań o wpływie szczepionek na ew. płodność udzielanie tego typu informacji jawnie temu zaprzecza. Nie ma tu nic „nie po myśli”, bo lekarz ma leczyć zgodnie z medycyną opartą na faktach (evidence based medicine), a nie na własne widzimisię.
@Karol1337: Informacja z pierwszej ręki od dwóch lekarzy o specjalizacji ginekolog. Nie zaleca się szczepić w przypadku ciąży oraz starania się o dziecko. Tak covid w ciąży jest bardzo niebezpieczny. Tak kobiety jak najbardziej powinny się szczepić przed ciążą. Jednak nawet w oficjalnych ulotkach szczepionek na covid przykładowo dla Modenry jest napisane:

"Istnieją tylko ograniczone doświadczenia dotyczące stosowania COVID-19 Vaccine Moderna u kobiet
w ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego
@Alex_Mor: … takie informacje dot. bezpieczeństwa i konsultacji z lekarzem masz w ulotce większości leków, bo rzadko się prowadzi badania kliniczne na kobietach w ciąży. Zerknij na kategorie leków ABCDX FDA dla kobiet w ciąży, już przy kategorii B nie ma żadnych badań klinicznych, a są to leki stosowane i uważane za bezpieczne, bo NIE MA PRZESŁANEK, że szkodzą. Kobiety w ciąży często ciężko przechodzą COVID-19, dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i
@card_man @Alex_Mor @4000
Ja zaszłam w czerwcu w ciążę, miesiąc po pierwszej dawce. Udzielam się na pewnym forum, gdzie są dziewczyny, które tak jak ja będą rodzić w marcu. Wiele z nich zaszczepiło się tak jak ja i zaszły bez problemu. To był właśnie czas gdy moje pokolenie i młodsi się szczepili. Większość z tych dziewczyn przyjęła drugą dawkę, bo np. nie wiedziały, że są w ciąży, albo przyjęły po 12 tygodniu.