Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki,

Dziś zapraszamy na tekst, który powstał w czasie wrześniowego rejsu "Przez Polskę po wodzie" po MDWE70 a ten konkretnie dotyczy odcinka przez Wisłę, Noteć i Kanał Bydgoski biegnącego przez województwo kujawsko-pomorskie.

Wiesz, że Bydgoszcz była niegdyś nazywana "małym Berlinem"? Dzięki rozwojowi, który spowodował właśnie Kanał Bydgoski. Przed wojną to było jedno z najbardziej polskich miast w II RP. W tekście opisujemy też Grudziądz, rejs po Wiśle, Noteci i Kanale Bydgoskim, Nakło nad Notecią oraz liczne śluzy jakie są na tej trasie.

Zapraszam Was do znaleziska. Kopnięcie ?

Wisłą, Notecią i kanałem bydgoskim czyli Kujawsko-Pomorskie po wodzie

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #szalonewalizki

#kujawskopomorskie #bydgoszcz #grudziadz #naklonadnotecia #mdwe70 #rejshouseboatem #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #notec #polskierzeki #wisla
SzaloneWalizki - Cześć Mireczki i Mirabelki,

Dziś zapraszamy na tekst, który powst...

źródło: comment_1636538952PJEFk0v9Zw30a6kKlr8pb0.jpg

Pobierz
  • 13
@SzaloneWalizki: Odbyłem rejs Wisłą do Zatoki Gdańskiej i było mega dziko żadnej jednostki na wodzie xD Legitne miejsca w okolicy do zatrzymania to tylko Wyspa młyńska, Nakło i chyba w Grudziądzu coś powstało, a tak to bida z nędzą. Kiedyś były tematy, żeby użeglownić Zalew Koronowski do Bydgoszcz, ale nie wiem czy jest w ogóle wykonalne.
@swistak33: Nakło ma dużą marinę, Bydgoszcz też, Grudziądz rewelacyjnie rozwiązali, duży port blisko miasta. Dalej jest tuż za śluzą na Nogacie Przystań Biała Góra, bardzo spoko, później w Tczewie w nurcie Wisły, podobno monitorowana ale mieliśmy cykora więc cumowaliśmy w basenie stoczni w Tczwie a dalej przed mostem w Kiezmarku jest nabrzeże do cumowania ale nie ma niczego oprócz kei i polerów do cumowania. A dalej to już chyba tylko Mikoszewo.