Wpis z mikrobloga

Obalę trochę wykopowych mitów:

– nie, społeczeństwo Niemiec nie jest za przyjęciem migrantów, wręcz przeciwnie, w czerwcu 2021 60% było przeciw
– nie, władze Niemiec nie prowadzą polityki "refugees welcome", wręcz przeciwnie, starają się zahamować migrację szlakiem białoruskim
– nie, USA nie strzela do każdego, kto przekracza granicę z Meksykiem, wręcz przeciwnie, większość osób ginących na tej granicy ginie z zupełnie innych przyczyn niż użycie siły
– nie, puszczenie migrantów "tranzytem" nie spowoduje, że zostaną w Niemczech. Wręcz przeciwnie, Niemcy będą mieli święte prawo ich odesłać na podstawie tzw. porozumień dublińskich
– nie, migranci rozwalający nam płot graniczny nie są na Białorusi. Wręcz przeciwnie, są w Polsce, bo płot stawia się w pewnej (rzędu metrów) odległości od granicy
– nie, NATO nie jest tylko od frontalnych militarnych ataków. Wręcz przeciwnie, NATO może już konsultować, gdy zagrożona jest "niezależnosć polityczna" albo "bezpieczeństwo" (art. 4 traktatu waszyngtońskiego)
– nie, sytuacja Włoch i Hiszpanii mających migrantów przybywających drogą morską nie jest identyczna z sytuacją Polski. Wręcz przeciwnie, cynicznie wykorzystywane przez handlarzy ludźmi i patoaktywistów międzynarodowe prawo morskie zmusza do ratowania rozbitków.

#bialorus #polska #uniaeuropejska #niemcy #imigranci #nato #prawo
  • 156
@tomasztomasz1234:
Jakiś brak zdjęcia z góry.
Można było pokazać.
Zdjęcie zrobione z tej płaszczyzny, można zinterpretować różnie.
Dlatego napisałem, jak wyżej.
Skoro dałeś zdjęcie, które nie odzwierciedla realnej odległości, bez skali, to musisz liczyc się z krytyką.
Ps.
Nie, że jestem jakiś chętny do ich przyjmowania.
Daj zdjęcie ze skalą, albo z góry, to potwierdzi Twój wpis.
Doszukałem się tylko braku rzetelnej informacji, tz braku adekwatnego dowodu.
Dzięki, że odpisałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25: no to na #!$%@? ten płot skoro są już w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jestem ekspertem, ale raczej domyślam się, że fizyczne przekroczenie granicy o pół czy dwa metry nie sprawia, że jesteś już na terytorium danego państwa. Tak samo jest na lotniskach. Dopóki nie przejdziesz bramek i odprawy paszportowej to nawet jak jesteś 500km w głąb kraju to granicy nie przekroczyłeś.
Nie jestem ekspertem, ale raczej domyślam się, że fizyczne przekroczenie granicy o pół czy dwa metry nie sprawia, że jesteś już na terytorium danego państwa.


@pwone: To gdzie twoim zdaniem są uchodźcy i białoruscy pograniczy niszczący płot od białoruskiej strony?

Na Białorusi? Jeżeli tak, to co TVP obchodzi, że Białorusini robią coś na Białorusi?

Dopóki nie przejdziesz bramek i odprawy paszportowej to nawet jak jesteś 500km w głąb kraju to granicy