Wpis z mikrobloga

masz kredyt hipoteczny?
jesteś ubezpieczony polisą bankową?
na jaki ona jest okres?
na jaką sumę ubezpieczenia?
jak wyglądała ankieta medyczna i oświadczenia o stanie zdrowia?
polisa nie zostanie wypłacona jeśli zgon będzie skutkiem choroby lub nowotworu?
nie zostanie wypłacona jeśli będzie alkohol we krwi podczas zgonu?
nie zostanie wypłacona w ponad 90% przypadków zgonów w Polsce?
co zrobi bank jeśli polisa nie zostanie wypłacona?
jak poradzą sobie z tym Twoi bliscy?

zbliża się koniec roku, rocznikowo będziemy starsi, działające ubezpieczenia będą droższe.
warto pochylić się nad swoją umową i jeśli to jest temat istotny zabezpieczyć siebie i swoich bliskich ubezpieczeniem, które zawsze zostanie wypłacone oprócz zgonu w skutek samobójstwa przez pierwsze dwa lata, lub czynnego udziału w aktach terroru i wojny

#kredythipoteczny #ubezpieczenia #rodzina #dom #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #ciekawostki
  • 4
@Issac: ja jako doradca wiem czego szukać i gdzie, zerknij na mój wcześniejszy wpis, tam są przykładowe wycinki zapisów w OWU. Jeśli szukamy alternatywnego ubezpieczenia na życie, to biorąc pod uwagę te z wyłączeniami z kodeksu cywilnego można już sugerować się tylko ceną. Mogę oczywiście w tym pomóc ;)
@bartosaq: często klienci dostają do wyboru niższą marżę przy dobraniu ubezpieczenia.
Zazwyczaj nie opłaca rezygnować się z obowiązkowego ubezpieczenia przez pierwsze kilka lat, ale nie zmienia to faktu, że dalej możesz być nie chroniony. Dla banku to jest prowizja, dla klienta nie jest to realne zabezpieczenie, tylko polisa z mnóstwem wyłączeń odpowiedzialności i pułapek. Ten koszt ubezpieczenia dobrze wliczyć w ratę i zapomnieć, a działającą polisę mieć poza bankiem.