Wpis z mikrobloga

Mówiąc szczerze.. Jestem fanem Microsoftu od Xboxa 360 gdzie granie było ultra tanie i konsola była dostępna w mega promocyjnej cenie a następnie pierwszy zawód poczułem przy Kinectie i DRM do Xboxa One a teraz czuję kolejny zawód...

Generalnie gdyby ktoś mnie spytał czy Forza Horizon 5 jest dobrą grą to... Nie wiedziałbym jak odpowiedzieć. Pograłem dobre kilka godzin i mówiąc szczerze.. Jestem chyba pierwszym hejterem tej gry ale inaczej się nie da. Cała gra wygląda jak DLC do Horizon 4 dosłownie i w przenośni, jeśli oczekujecie nowej jakości to jej tutaj nie znajdziecie, styl gry, innowacje, grafika to dosłownie 4 część. Największym paradoksem jest tutaj wydajność, patrząc na to że to gra od MS, patrząc na to że to gra która graficznie powinna konkurować z Ratchetem o tytuł najładniejszej gry bo przecież jest odpalona na lepszej konsoli tak tutaj to jakiś ponury żart xD. Mamy dwa tryby :

Wydajność : Gra wygląda szczerze mówiąc przyzwoicie.Jeśli chodzi o szczegółowość i jakość tekstur to tutaj Gears Of War 5 wygląda lepiej ... Tak tytuł sprzed 2 lat który dodatkowo chodzi w 120 fps i który był projektowany gdy nikt nie wiedział jaką specyfiację będzie miała obecna generacja. Rozumiem że Sandbox ale patrząc że tytuł jest robiony pod next geny/dyski SSD a tekstury ładują nam się przed twarzą to o czym my mówimy
Jakość : Tutaj gra jest niegrywalna, serio nie mam pojęcia po co ten tryb został dodany przez Microsoft bo to jakiś #!$%@? nieśmieszny żart.Gra w tym trybie wygląda przyzwoicie 9/10 w Topce 10 najładniejszych gier zajęłaby pewnie gdzieś ostatnie mijesca i... Chodzi w jakimś nieśmiesznym 24 fps bo na 30 to nie wygląda xD

Czytając recenzje spodziewałem się gry przełomowej. Takiej która naprawdę pokaże Next Geny a dostaliśmy dosłownie to samo co sprzed roku w patchu do Horizon 4 jeśli chodzi o grafike ale na nowej mapie. Dziś to może być uznawane za nową grę lecz... 10-15 lat temu tytuł byłby zmiażdżony. Jeśli ta konsola naprawdę nie jest w stanie uciągnąc w 60 fps tego tytułu w trybie jakości to znaczy że z konsolami pośpieszyli się o dobre 2 lata bo innowacji tu żadnej

#forzahorizon4 #forzahorizon5 #gry #konsole #xboxseriesx #komputery
Pobierz comamtuwpisac - Mówiąc szczerze.. Jestem fanem Microsoftu od Xboxa 360 gdzie granie b...
źródło: comment_1636407668H2aptfPTFruQkNaMLLk6xd.jpg
  • 7
@comamtuwpisac: Nie wiem od kiedy grasz w Forze, ale ja grałem we wszystkie część począwszy od FM2 na X360, przez wszystkie kolejne łącznie z Horizonami i to po prostu jest już tak wymęczona formuła, że chyba tylko osoby świeże, które nie miały kontaktu z marką wcześniej dalej potrafią się przy tym dobrze bawić. Zmęczenie miałem już w przypadku FH4, gdzie przegrałem jakieś 20h, a tutaj po kilku mam już dość. Pomijam
@comamtuwpisac: nie wiem jakie recenzje czytałeś, ale te co ja czytałem dokładnie wskazywały na to co piszesz (podobieństwo do 4 i piękny tryb jakości), ale jednak wszyscy właśnie tego oczekiwali bo i twórcy właśnie od samego początku na to wskazywali, że taka będzie ta edycja - rozwinięcie poprzedniej części, międzyplatformówka wyciągająca absolutnie wszystko co się da nie odcinając się od poprzednich generacji konsol
@comamtuwpisac: trybu 30 fps spodziewałem się na konsolach poprzedniej generacji, a nie w obecnej, ale tryb 60 fps jest prawie dobrze zrobiony. Jedyny zarzut, to odległość rysowania obiektów, bo nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. W trybie 30 fps też to jest, ale nie w takim stopniu. Mam tylko nadzieje, że poprawią to aktualizacjami, w co zaczynam wątpić.
Co do reszty - można by napisać, że to DLC do
@comamtuwpisac a do tego gra nudzi się po godzinie, po co mi milion samochodów skoro i tak jednym mogę jeździć każdy wyścig i jeszcze innym ustawią tak samochody żeby pasowały do mojego to jedno wielkie XD
tytuł jest robiony pod next geny/dyski SSD


@comamtuwpisac: Nie jest, to jest cały czas ten sam silnik z FH3 robiony z myślą o Xbox One. Gra jest projektowana jako crossgen.
Tak samo jak na PC, chodzi w zasadzie na ziemniakach bez kart graficznych

Co mnie nie dziwi biorąc pod uwagę brak dostępności konsol, robienie gry tylko na series s/series x byłoby samobójstwem

Na rewolucję trzeba poczekać do szóstki, gdzie powinni odciąć