Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe, że pamiętam z dzieciństwa wydarzenie, które nigdy nie miało miejsca? XD Pamiętam jak kiedyś pojechałam na wycieczkę z dziadkami, wujkiem, matką i bratem ciotecznym do jednego miasta (w którym ponoć nigdy nie byłam) i zwiedzaliśmy jakiś drewniany kościół. Matka, wujek i dziadkowie twierdzą, że nigdy coś takiego się nie wydarzyło, kuzyn był wtedy za mały, żeby to pamiętać. Wszystkie inne moje wspomnienia z dzieciństwa rodzina potwierdza, a tego ni #!$%@?, czy ze mną coś jest nie tak, czy ich dopadła zbiorowa amnezja? ( _)

##!$%@? #psychologia #dziecinstwo #wspomnienia #pytanie
  • 15
@Zoyav ja mam tak czasem że nie wiem czy to był sen np jakiś czas temu rozmawiałem z wujkiem jaką lubi owsiankę i we śnie mi odpowiedział że lubi taką ciapowatą jak kleik dla bombelka
a potem gadalem z nim potem w realu i dopytałem jaką lubi to powiedział że nie lubi takiej tylko taką mniej kleistą i miałem mindfuck
@Zoyav: @10129: ma rację. Ludzie zakładają, że to co pamiętają na pewno jest prawdziwe. Fakt jest taki, że nasza pamięć jest bardzo niedoskonała i można "wstrzykiwać" w nią nieistniejące wspomnienia czy modyfikować już istniejące. Mogło ci się to przyśnić, mogłaś to gdzieś przeczytać, ktoś mógł coś w ten deseń opowiadać (ktoś ze znajomych), mogłaś sobie sama wyobrażać wycieczkę (bo ktoś zasugerował jednorazowo, że na nią pojedziecie- i nawet tego teraz