Wpis z mikrobloga

Ale zesrala się smakowa elita. Dla nich Burger to tylko fastfood a powyżej dyszki przepłacone gowno. No jak się nie patrzy na jakość składników to może i tak jest
@Notakaprawda: Nie wiem gdzie ty masz burgery za 60 zł, Bydło i Powidło które jest najlepszym burgerem w Warszawie ceny zaczynaja się od 25 zł a za #!$%@? z dodatkami koło 30. Najdroższe widziałem w Black Burgerze po 40 zł (i to z 3-4 lata temu), który z resztą upadł bo miał ceny z dupy
@niochland
Ramen za 50 zł? Gdzie ty jadasz? Warszawa?

Jeśli kiedyś będziesz w Rzeszowie to polecam wstąpić do Shinobi Ramen - za podstawowy zapłacisz 23 zł ale się najesz i jest zarąbisty.
A jeśli będziesz zmierzał do Rzeszowa przez Tarnobrzeg to polecam Strefa Smaku - są bardzo dobre, w spoko cenie i spore, a dodatkowo są w zestawie frytki i sałatka (fun fact jedyna sałatka która mi smakuje xD)
@Myrcin-: To dziwne bo siedziałem tam miesiąc i można było zjeść pad thaia praktycznie wszędzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Co prawda pewnie robią to pod turystów, ale jest w każdej knajpie i budzie jakiej byłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zooshi:

Ale z tradycją nie ma NIC wspólnego, bo to wymyślono 100 lat temu.


Przecież wyznacznik czasowy w przypadku jedzenia nie ma żadnego sensu xd większość polskich dan w ten sposób nie będzie tradycyjna. Ba, włoskie tradycyjne dania to też wymysł ostatnich 100 lat, chyba że dla ciebie pizza neapolitańska czy carbonara nie mają nic wspólnego z Włochami xdd
@dbcoop: pad thai na khao san to byla moja pierwsza szamka w Tajlandii po wylądowaniu i zjadłam ich potem jeszcze troche, ale jednak bardziej tesknie za Zupa khao soi z Chiang mai z makaronem pszennym i kurczakiem za jakies zawrotne 5zl, w PL widzialam ja tylko w Molam w Krakowie, dla mnie to jest smak Tajlandii