Wpis z mikrobloga

Ribery w 2014 roku o swojej złotej piłce

- Wygrałem z Bayernem wszystko. Ronaldo, który wygrał plebiscyt, nie zdobył żadnego trofeum. Nie mówię, że go nie doceniam, ale to boli. To ja zasłużyłem na Złotą Piłkę - przekonuje Francuz.

- To było oczywiste, że Ronaldo wygra głosowanie. Przedłużyli możliwość głosowania o dwa tygodnie. To nigdy wcześnie się nie działo. Tu nie chodziło o piłkę. To było czysto polityczna decyzja - dodaje Ribery, który nie tylko wygrał wiele trofeów w rozgrywkach klubowych, ale też, podobnie jak Ronaldo, pomógł swojej kadrze awansować na mundial. Francuzi po bardzo ciężkim dwumeczu awansowali kosztem Ukrainy.

- Kolejnym szaleństwem jest to, że w jedenastce sezonu było tylko trzech piłkarzy Bayernu. Muller również zasłużył, by tam być. Nie wspominając już o Alabie czy Robbenie. Wygraliśmy pięć trofeów, stworzyliśmy historię - zaznacza. W jedenastce sezonu znaleźli się za to aż czterej piłkarze FC Barcelony (Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Lionel Messi i Dani Alves), która w dwumeczu w Lidze Mistrzów została ograna przez Bayern aż 0:7.

- Nie wspomnę już o braku piłkarzy Borussii. Gdzie są Gotze i Lewandowski? To niemożliwe... - zakończył Ribery.

#bayernmonachium
#pilkanozna
#mecz
Pobierz szpecek - Ribery w 2014 roku o swojej złotej piłce 

- Wygrałem z Bayernem wszystko...
źródło: comment_16361395109navnne3G9g7qhhfTFOaPH.jpg
  • 18