Wpis z mikrobloga

Wardega coraz bardziej pazerny na kase wczoraj mnie #!$%@?ło jak powiedział, ze kanaly shotujace go okradaja XD
bo on np. sam by chcial uplaodowac swoje shoty i na nich zarabiac i ze shoterzy którzy nie dziela sie z nim zarobionymi pieniędzmi go #!$%@?ą #!$%@?
Czyli jak on oglada na tych swoich lajwach filmiki innych ludzi to czy nie powinien się z nimi dzielić zarobionymi pieniędzmi? a podzial pieniedzy z shotow nie powinien byc rozdzielony na wszystkich występujących XD?
No ja #!$%@?, gosc to ma tupet.
#wardega #famemma #polskiyoutube
  • 32
  • Odpowiedz
@Heekate: Z tymi shotami to akurat prawda. Ludzie wycinają fragmenty czyichś filmów bez żadnej obróbki, wrzucają to na swój kanał i trzepią na tym pieniądze. Można na to przymknąć oko, ale nie każdemu ma prawo to pasować.
  • Odpowiedz
@Heekate: To nie do końca tak wygląda. W Polsce jakoś do tego doszło że jest mnóstwo kanałów "shoterskich", które po prostu biorą materiał od jakiegoś streamera i wrzucają go na swój kanał w pocięte kawałki. Gdybym był twórcą sam bym się #!$%@?ł.

Co innego jak shoter dodaje coś od siebie, np. montaż jak pixelguyworld kiedyś czy ebe ebe aktualnie.

To tak jakbym napisał jakąś rozbudowaną aplikację open source z różnymi funkcjami,
  • Odpowiedz
Wardega coraz bardziej pazerny na kase wczoraj mnie #!$%@?ło jak powiedział, ze kanaly shotujace go okradaja XD


@Heekate: kurna myślałem że on jest ogarnięty, sprawia wrażenie uczciwego gościa
  • Odpowiedz
@Spofity: To samo moze powiedziec np. rezyser zycia gdy wardęga oglądał po premierze jego caly film na live, reżyser życia nic z tego nie ma, a wardega ma kontent na calego live, I to już nie jest "prawo cytatu" tylko chamskie zerowanie czyjejś pracy. można wrecz stwierdzic ze rezyser zycia stracil nawet klikniecia bo kilka tysiecy osob ogladalo to na kanale wardegi a nie u reżysera ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Heekate: no nie bardzo. Jak streamer ogląda/słucha czegoś na streamie to własnie ma swój wkład - dzieli się własną opinią i przemyśleniami. A to czy oglądany twórca stracił ciężko stwierdzić, bo może ludziom tak się spodoba że zechcą obejrzeć jeszcze raz samemu.

Jakby Wardęga wrzucił na swój kanał cały odcinek (lub jego część) z kanalu Reżysera Życia to tak samo Reżyser Życia mógłby się #!$%@?ć i usunąć ze względu na prawa
  • Odpowiedz
@Heekate:

Art. 29. [Prawo cytatu]

Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu, takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości.


Gdzie w shotach jest wyjaśnianie, polemika ,analiza krytyczna lub naukowa lub nauczanie?
  • Odpowiedz
@Heekate: Jeden z większych streamerów na Twitch ze Stanów ma taką zasadę z niektórymi shoterami, że mogą wrzucać jego "content" na yt dopiero tydzień później od danego wydarzenia na streamie. Dla mnie to jest normalne, bo oni nic innego nie robią, jak wycinają kawałek ze streama i wrzucają na swoje kanały, które są monetyzowane, a często jeszcze przy tym mają współprace z jakimiś scamerskimi stronami(to akurat domena polskich shoterów, u tych
  • Odpowiedz
@Spofity: XD Gdyby takie coś było w porządku to wszystkie seriale i filmy np z netlixa powinny juz byc na youtubie z mordami komentujących w rogu bo przeciez jest jakis wklad XD
  • Odpowiedz
oni nic innego nie robią, jak wycinają kawałek ze streama i wrzucają na swoje kanały, które są monetyzowane, a często jeszcze przy tym mają współprace z jakimiś scamerskimi stronami(to akurat domena polskich shoterów, u tych ze stanów się z tym nie spotkałem).


@Spofity: Ale ja nie mowie ze shoty to prawo cytatu, jakies urojenia masz?
  • Odpowiedz
@Heekate: o czym ty w ogóle piszesz xd, porównujesz oglądanie i komentowanie jakichś filmików do wycinania jakiegoś fragmentu czyjegoś live i wrzucenia na swój kanał bez pytania twórcy i najczęściej przekłamana miniaturka czy tytuł co działa na niekorzyść twórcy od którego biorą te fragmenty, o #!$%@? xdd
  • Odpowiedz
@Legit_Info_12: O czym ty piszesz chlopie? nikt nie daje na rowni shotów i komentowania a pytanie brzmialo:

Czyli jak on oglada na tych swoich lajwach filmiki innych ludzi to czy nie powinien się z nimi dzielić zarobionymi pieniędzmi? a podzial pieniedzy z shotow nie powinien byc rozdzielony na wszystkich występujących XD?

No debil.
  • Odpowiedz
@Heekate: rozumialbym to jakby ktos robil shoty z jego jakis dlugich filmow jakby takie nagrywal i na tym by cierpialy jego viewsy ale on sam na stteamach zarabia na ogladsbiu filmow innych ludzi, gdzie jak ja obejrze u Wardegi na streamie odcinek np Aferek to potem juz go nie odpale ponownie sam, wiec to influ traca nawet do 20 tys viewsow i jakos sie z nimi nie dzieli kasa zarobiona z
  • Odpowiedz