Wpis z mikrobloga

Za coś takiego na giełdzie jest sąd, ale tutaj chodzi tylko o jakąś tam złotówkę więc spoko...


@siemankooo: Sąd za sprzedawanie jednego aktywa w celu kupienia drugiego? xD
  • Odpowiedz
@Zuben: Bardziej osłabienie akcji własnej firmy w ceku odkupienia taniej, ale usunąłem wpis bo uznałem że duża część nie zrozumie o co chodzi a nie chce mi się tłumaczyć XD XD XD
  • Odpowiedz
Bardziej osłabienie akcji własnej firmy w ceku odkupienia taniej, ale usunąłem wpis bo uznałem że duża część nie zrozumie o co chodzi a nie chce mi się tłumaczyć XD XD XD


@siemankooo: Ale jakie osłabienie własnej firmy? NBP wymieniło złotówki na Euro i Dolary na rynku w celu osłabienia kursu złotówki jest to standardowa operacja którą stosują banki centralne na całym świecie z Bankiem Japonii czy Szwajcarii na czele. Jedyna kontrowersja
  • Odpowiedz
@Zuben: No tak, ale nie robi się tego gdy waluta i tak leży a export ma się dobrze, gorzej z importem bo jest drogi.
I nie robi się tego by bank centralny wypracował zysk, to jest już totalna abstrakcja bo nie od tego jest bank centralny.

No ale w Polsce wiadomo, wszystko poplątane z pomieszaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sąd za sprzedawanie jednego aktywa w celu kupienia drugiego? xD


@Zuben: Tak, jeśli manipulujesz kursem własnej spółki to za to jest prokurator.

NBP wymieniło złotówki na Euro i Dolary na rynku w celu osłabienia kursu złotówki jest to standardowa operacja którą stosują banki centralne na całym świecie z Bankiem Japonii czy Szwajcarii na czele.


@Zuben: Tak tylko banki centralnego używają tego mechanizmu żeby kontrolować stabilność waluty, a nie robić zyski
  • Odpowiedz
I nie robi się tego by bank centralny wypracował zysk, to jest już totalna abstrakcja bo nie od tego jest bank centralny.


@siemankooo: to jest najważniejszy powód!

To tak jakby policjanci łapali byle kogo i podrzucali dowody, żeby mieć lepsze statystyki walki z przestępczością
  • Odpowiedz