Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gwendeith: No rzeczywiście prawda ʕʔ

ZARODEK > PŁÓD > DZIECKO

Poza tym to te komóreczki są namnażane w warunkach laboratoryjnych, w podobny sposób naukowcy chcą wytwarzać sztuczne mięsko bez zabijania zwierząt. A tak przy okazji to zabieg przerywania ciąży jest mniej obrzydliwy niż robienie paróweczek ʕʔ
  • Odpowiedz
to nie do końca, bo bilboard mówi o wszystkich szczepionkach na covid, tymczasem sprawa dotyczy szczepionek wektorowych, czyli Astra Zeneca i J&J.


@ajuto00: a czy czasem nie testowano pozostałych szczepionek przy pomocy takich komórek?
  • Odpowiedz
@Mr_Cartmanez: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy-w-szczepionki-przeciw-covid-19-zawieraja-material-pochodzacy-od-czlowieka/

To zależy od typu. Szczepionki firmy Pfizer i Moderna to szczepionki mRNA, a więc w ich produkcji nie wykorzystano ludzkich linii komórkowych - odpowiada prof. Pyrć.


To są oficjalne dane, nie widziałem reportażu, który wskazujesz i nie wiem, na jakiej podstawie

@Nieszkodnik: te linie komórkowe potrzebne są do namnażania wirusa, nie do testów
  • Odpowiedz
@Kozajsza: i później przygłupy wyobrażają sobie że istnieją jakieś tajne fabryki aborcyjne gdzie są zatrudniane surogatki do hodowli płodów w celach aborcji by później te płody wrzucać do miksera albo wilka by je zmielić i dodawać do szczepionek xDD
Że to w ogóle pozwala się na umieszczenie tego typu billboardów, ogłupianie społeczeństwa postępuje coraz bardziej
  • Odpowiedz
te linie komórkowe potrzebne są do namnażania wirusa, nie do testów


@ajuto00: poważnie?

Prawda jest taka, że jeżeli nie prowadzilibyśmy doświadczeń i eksperymentów na liniach komórkowych ludzkich czy zwierzęcych, tak naprawdę cała farmakologia i wirusologia by nie istniała. Pierwszym etapem wszystkich badań przedklinicznych jest sprawdzenie na liniach komórkowych, czy dana substancja lub związek biologicznie aktywny nie są dla nich toksyczne. Bez tego dalej się nie ruszamy.


https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepionki-z-abortowanych-plodow--wirusolog-komentuje,artykul,26749434.html
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kozajsza: Pani Godek niech sobie sprawdzi ile leków zostało stworzonych dzięki tym liniom komórkowym. A potem niech przestanie być hipokrytką (bo nie wierzę że z niektórych nie korzystała) albo niech #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Okej. Podsumujmy zatem wiedzę:

1) do faz przedklinicznych, do stworzenia szczepionki są potrzebne wspomniane linie komórkowe i na tych badaniach opierają się właściwie wszystkie znane szczepionki

ale:

2) już do produkcji samych szczepionek szczepionki mRNA już tych linii komórkowych producenci nie potrzebują

Ty zatem (chyba) mówisz o 1), ja o 2), chyba że uważasz, że te testy wykonuje się w fazie produkcyjnej.
  • Odpowiedz
Ty zatem (chyba) mówisz o 1), ja o 2),


@ajuto00: faza przedklinicznych badań to wewnętrzne badania lekarstwa/szczepionki po jej stworzeniu, co nie? Czyli to ich wstępne testy. Więc przeczytaj jeszcze raz, że zrozumieniem, mój wcześniejszy wpis:

a czy czasem nie testowano pozostałych szczepionek przy pomocy takich komórek?


@ajuto00: i twoja na niego odpowiedź:

te linie komórkowe potrzebne są do namnażania wirusa, nie do testów


@ajuto00: to teraz zastanów się,
  • Odpowiedz