Wpis z mikrobloga

@goferek: ale on nie pracował na swoją emeryturę tylko na aktualnych emerytów w czasie gdy pracował, tak działa system emerytur w pl i stąd ten strach przed brakiem nowych pokoleń
  • Odpowiedz
Kapitał emerytalny powinien być dziedziczony. Change my mind.


@goferek: tak. ale pod warunkiem, ze jak ten kapital wyczerpiesz za swojego zycia na emeryturze, to przestaja ci ja wyplacac ( ͡º ͜ʖ͡º) no i jeszcze skladki zdrowotne powinny byc zwracane jesli sie nie choruje ( )
  • Odpowiedz
Chyba ludzie sami lepiej wiedzą, na co spożytkować swoje pieniądze.


@goferek: tak. i z reguly jest to ich zwyczajne #!$%@?, a nie myslenie o przyszlosci. przeciez wiekszosc ludzi ma nadwyzki finansowe i jakos nie widze zeby wiekszosc miala dodatkowe mieszkania na wynajem w swoim portfolio ( ͡º ͜ʖ͡º) jak ktos gada co by nie zrobil z ta kasa z zusu gdyby trafiala bezposrednio do niego, to
  • Odpowiedz
ryzyk fizyk. tak to działa. jak każde ubezpieczenie


@cotymitutaj: U mnie w rodzinie mężczyźni umierają około 60. Szansa że poszaleję na emeryturze jest znikoma. Ktoś inny ma długowieczną rodzinę gdzie żyją po 90 lat. Jaki sens płacić tyle samo?
Przy samochodach OC/AC patrzy się na historię. Tutaj też powinni patrzeć na wiek przodków w momencie śmierci i brać to pod uwagę.
A tak naprawdę powinna być tylko stała składka ZUS dla
  • Odpowiedz
@goferek: Jeszcze prościej: Na emeryturę rodzica a jeszcze lepiej dziadka pracują jego dzieci/wnuki. Prosty trick a sprawia, że warto mieć wiele potomstwa i dbać o to by się dobrze rozwijało i zarabiało jak najwięcej. Właściwie tak to działało przed wynalezieniem przymusowych systemów emerytalnych.
  • Odpowiedz
@goferek: hhahahahahahaha
tylko idiota nie odrozniajacy uberzpieczeń emerytalnycvh od funduszu emerytalnego jest w stanie takei kretynizmy napisać.

Ubezpieczam auto OC od 10 lat, nie miałem stłuczki, gdzie moje pieniadze hahahahaha XD

mamy po komunie system ubezpieczeniowy wy niedouczeni kretyni bez szkoły xdddd i mozecie sie zesrac kurła i matematyki nie przeskoczycie i nic z tym nie zrobicie bo po prl jestesmy z 8 milionai emerytów bez skladek. I gadanie o tym
  • Odpowiedz
@goferek: Przeciez zasada wypłacania emerytury tylko i wyłącznie w postaci transzy jest głównie po to bo ZUSy pierdusy chcą zarobić na takim chłopie co sobie zdechnie i nie dożyje wypłacenia całości pieniędzy xD.
  • Odpowiedz
Kapitał emerytalny powinien być dziedziczony. Change my mind.


@goferek: Najpierw trzeba by przejść na prawdziwe zbieranie pieniędzy, bo teraz to gówno a nie pół miliona uzbierał, płacił na emerytów kiedy pracował. Gdyby wprowadzić dziedziczenie tych wirtualnych pieniędzy to emerytury wynosiłyby, wg moich obliczeń, dokładnie gówno
  • Odpowiedz
ale i tak boli, bo państwo tymi pieniędzmi zarządza i może je wykorzystywać przez X lat a potem i tak musimy płacić od nich podatek przy wypłacie emerytury


@l_Grela_l: Przecież emerytury są waloryzowane zgodnie z inflacją: https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/waloryzacja-emerytur-i-rent, teoretycznie można dość bezpiecznie osiągnąć zwrot powyżej inflacji, ale zawsze jest to związane z jakimś ryzykiem, także to jest całkiem dobry deal
  • Odpowiedz
hhahahahahahaha

tylko idiota nie odrozniajacy uberzpieczeń emerytalnycvh od funduszu emerytalnego jest w stanie takei kretynizmy napisać.

Ubezpieczam auto OC od 10 lat, nie miałem stłuczki, gdzie moje pieniadze hahahahaha XD

mamy po komunie system ubezpieczeniowy wy niedouczeni kretyni bez szkoły xdddd i mozecie sie zesrac kurła i matematyki nie przeskoczycie i nic z tym nie zrobicie bo po prl jestesmy z 8 milionai emerytów bez skladek. I gadanie o tym pokazuje jacy
  • Odpowiedz