Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wedam: nasza emerytura też ma tak działać. To co wpłacisz to Ci podziela na 15 lat i jak wyczerpiesz źródło to koniec emerytury i będziesz miał jakąś podstawową
  • Odpowiedz
@Luigi93: a to ja nawet nie wiem, bo nie jestem zusowcem
Wydawało mi się, że dostajesz do śmierci taką samą z ZUSu, a może z IKE i OFE inaczej (ale to też się dziedziczy).

To nie OC, żeby było obowiązkowe.


@goferek: ta, potem #!$%@? emeryci 300 pln przegłosują dodatki. #!$%@?, do systemu emerytalnego i tak więcej się dopłaca.
  • Odpowiedz
@Dorth: szczerze pisząc to twój pomysł że po 15 latach wyczerpują się fundusze ma sens, tylko że średnia życia dla mężczyzny jest krótsza i z ogólnego kapitału zazwyczaj wystarczyłoby też dla tych co żyją dłużej. Jestem też za tym żeby zus dla płci pięknej był oddzielny od tego dla płci męskiej.
  • Odpowiedz
@goferek: Nie powinna, bo to nie są Twoje pieniądze. Emerytura działa inaczej. IKO są Twoimi pieniędzmi i są dziedziczone. Tylko, że ich starczy tylko na tyle na ile naskładałeś. Przy emeryturze masz pewność świadczenia aż do śmierci.
  • Odpowiedz
Kapitał emerytalny powinien być dziedziczony. Change my mind.

@goferek: To oczywiste dla każdego człowieka który posiada minimum rigczu.
Ale nie wiem czy wiesz jest w Polsce bardzo dużo ludzi (oczywiście powiązanych z lewicą) którzy uważają że samo prawo do dziedziczenia jest niesprawiedliwe i powinno być bardzo mocno ograniczone. Czyli że jak ci umrą rodzice to żeby mieć prawo do ich mieszkania będziesz musiał zapłacić państwu np. 70% jego wartości, żeby
  • Odpowiedz
potem i tak musimy płacić od nich podatek przy wypłacie emerytury


@l_Grela_l: zniesmy podatek, a potem płaczmy ze emeryci jeszcze bardziej głosuja za rozdawnictwem, bo ich podatki nie dotyczą, na starosc kokosow nie ma, a mlodzi sobie jakos poradzą xD

Jakbym byl starym dziadem pare lat od smierci i ktorego podatki nie dotycza to zaglosowalbym nawet za 90% liniowym bez kwoty wolnej jesli tylko dostalbym za to benefity. I masa
  • Odpowiedz
  • 0
@l_Grela_l państwo tymi pieniędzmi zarządza
No tylko że nie, z twoich składek wypłaca emerytury tym którzy wcześniej pracowali i ze swoich składek opłacali poprzednie pokolenie
  • Odpowiedz