Wpis z mikrobloga

Kolej to jakiś inny betonowy świat xD Co roku w październiku ma tam miejsce wydarzenie, które idiotyzmem przebija nawet ich sposób numeracji miejsc xD

Mianowicie wiecie jak kolej radzi sobie ze zmianą czasu? Nijak sobie nie radzi, po prostu zatrzymują pociągi na godzinę xDDDDDDD
Tak, dobrze słyszeliście, pociągi stają na godzinę w miejscu, bo nikt nie potrafi przeorganizować rozkładu tak, żeby się zgadzał xDDD

#kolej #heheszki
tusk - Kolej to jakiś inny betonowy świat xD Co roku w październiku ma tam miejsce wy...

źródło: comment_1635484466Fe6t7ec1LaalYCZDUvDhIB.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Laszl0: raczej tak, do tego nie ogarniają numeracji miejsc w pociągu. Jeszcze bym zrozumiał jakby tak było tylko u nas, ale zjeździłem 16 państw pociągiem i chyba (może był jakiś wyjątek) wszędzie było tak samo.
Polski głupie europejce mondre...
  • Odpowiedz
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: myślisz, że przesunięcie składu to takie proste? Wpakowanie pociągu do rozkładu zajmuje sporo czasu, bo musisz synchronizować to z innymi pociągami. Łatwo można tylko dodać wagony, kolejny pociąg dalekobieżny to problem. Bo masz na jednym torze towarowe, które jadą wolno, osobowe, ekspresy. Jak wpakujesz dodatkowy ekspres za towarowym to będzie jechał z prędkością towarowego.
  • Odpowiedz
@tusk: wczoraj miałem okazje korzystać z transportu Polregio to na dworcu podawali komunikat że w związku ze zmianą czasu cześć połączeń będzie kursować wdług nowego rozkładu jazdy, który notabene zaczyna obowiązywać dopiero od 7.11br ale co tam tydzień w tą czy w tamtą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OsaOskarPL: numeracja jest tak logiczna, że jak chcesz kupić dwa miejsca obok siebie ( nie w jednej tranzakcji - np. dokupując bilet) to życzę powodzenia :) bo mając bilet nr 72 mało kto spodziewa się, że musi dokupić bilet nie 71 czy 73 tylko kuźwa 78. A później tylko "przepraszam Pana, mógłby Pan się zamienić, bo chciałem z żoną siedzieć a ma bilet na drugim końcu wagonu "
  • Odpowiedz
Znam firmę (ogólnoświatową), gdzie główne systemy ERP są wyłączane na 2h przy zmianie czasu „do tyłu”.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tusk: To jest jeden z powodów dla których jeżdżę samochodem lub latam samolotem. Btw jakby PKP miało linie lotnicze to by samoloty zatrzymywali w powietrzu podczas zmiany czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tusk: wiesz co mnie zaskoczyło, poruszasz 2 problemy które są rozwiązane przez PKP w beznadziejny sposób a jeszcze wiele komentujących osób broni tych rozwiązań.
  • Odpowiedz
@Pchelek: mnie twój tekst wcale nie zaskoczył bo wiem ze "średnio rozgarnięty wykopek" (taki jak on i ty) jest w stanie rozwiązać każdy problem w 1 min na wykopie (choć nie ma o nim zielonego pojęcia).Naukowcy i super komputery przy wykopkach sa niczym.
  • Odpowiedz
jest w stanie rozwiązać każdy problem w 1 min na wykopie


@bojownik69: akurat takie problemy jak numeracja miejsc i podobne rozwiązuję codziennie ponieważ pracuję w branży UX. Dobrze znam standardy jakie panują w globalnych markach i możesz mi wierzyć że taki sposób numeracji by nie przeszedł.
  • Odpowiedz
@Pchelek: popatrz prawie w całej Europie w pociągach i autokarach przeszedł i tylko u ciebie by nie przeszedł xD Jednak prawdę napisałem i to potwierdzasz NIE MA MOCNEGO NAD WYKOPKA ŚREDNIO ROZGARNIETEGO xD
  • Odpowiedz
@bojownik69: Nie wiem jak jest w innych kolejach w Europie wiem za to jak powinna wyglądać poprawna numeracja. To pasażer kupuje bilety i musi rozumieć zasady przydzielania miejsc, jeżeli te zasady nie są dla pasażera jasne to znaczy że są źle skonstruowane. Oczywiście takie rzeczy wychodzą na testach użyteczności ale już z doświadczenia ci mówię że ten system by je oblał. Proste i czytelne zasady panują za to w liniach
Pchelek - @bojownik69: Nie wiem jak jest w innych kolejach w Europie wiem za to jak p...

źródło: comment_1635582799OHoZRykPJvY4YIVirhTHC4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz