Wpis z mikrobloga

#koronawirus #covid19 #szczepienia

Szukam autorytetów do używania w dyskusjach z zaszczepionymi. Czy znacie (ale tak na pewno) celebrytów, aktorów, sportowców czy polityków, którzy się nie zaszczepili?

Tak abym w dyskusji mógł powiedzieć: "a Pan Znany się nie zaszczepił i nic mu nie jest!".

Dawajcie propozycje w komentarzach.
  • 38
Istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że szczepionki są ogólnie bezpieczne i skuteczne. Skuteczność szczepionek i sens szczepień podważają antyszczepionkowcy.

@emyot2: znani ludzie zazwyczaj mają odrobinę rozumu albo doradcę, który im podpowie żeby nie zaprzeczać nauce
@emyot2: zostały ale jest to procedura, która już istniała.

Warunkowość dotyczy aspektu dodatkowych obowiązków raportowania wynikających z wciąż prowadzonych badań klinicznych.


Szczepionki zostały dopuszczone po ocenie wyników badania klinicznego 3 fazy, gdzie potwierdzono skuteczność kliniczną i bezpieczeństwo szczepionki w ochronie przed objawami COVID-19. Badania kliniczne 3 fazy są jednak cały czas kontynuowane, aby ocenić takie parametry jak np. czas utrzymywania się ochrony poszczepiennej.
@emyot2: Oczywiście, że mnie przekonuje, takie jest stanowisko 99% przedstawicieli światowej medyny i nauki. Co więcej nie mam żadnego argumentu żeby to podważyć, więc zaufam mądrzejszym i lepiej wykształconym od siebie. Sam ciężko przeszedłem covid i lockdown więc nie jest to coś co chciałbym przeżyć jeszcze raz, zwłaszcza że samo zaszczepienie się nie niesie ze sobą praktycznie żadnego zagrożenia.
@emyot2: Osobiście dalej wolę naukowców przeciwnych szczepionkom, ale jeśli szukasz celebrytów do zwalczania innych celebrytów, to na pewno przeciwni szczepionkom są:
- Joe Rogan (niezaszczepiony, przeszedł w tym roku COVID, leczył się iwermektyną, CNN dalej twierdzi, że brał "środek odrobaczający dla koni")
- Nicky Minaj (niezaszczepiona, napisała publicznie o poważnym NOPie swojego kuzyna, media przejechały po niej walcem, bo to niedobra o tym mówić)
- Kanye West (niezaszczepiony, przeszedł COVID, m.in.
a czy istnieje już jakaś szczepionka na Covid która przeszła pełną procedurę, włącznie z testami? Czy może test robi się na produkcji zamiast na środowisku testowym?


@emyot2: nie ma, póki co testy na prodzie trwają, produkcja szczepionki pogwałciła wszystkie procedury wdrażania, jej produkcja ruszyła pełną parą przed zakończeniem 2 fazy testów i klicznych, nawet wyniki badań nie zostały opublikowane przed produkcją, jedynie #!$%@? i nagłówki w mediach o 95% skuteczności (
źródło: comment_1635424192EYbdK6mw0c1Xk77bjoHGIA.jpg
@emyot2: O, właśnie trafiłam na jakiegoś celebrytę, co go nawet nie znam, ale bardzo ładnie wyjaśnił "telewizyjnego eksperta" Sutkowskiego już w maju zeszłego roku. :D Nie wiem, czy się szczepił ten celebryta, ale wygląda na rozsądnego człowieka, więc może nie. Wojtek Brzozowski.
Fragment programu: https://www.bitchute.com/video/L7LedrjY69t5/
Artykuł na ten temat: https://sport.onet.pl/ofsajd/wojciech-brzozowski-poklocil-sie-z-lekarzem-w-pytaniu-na-sniadanie/8sn0g6j