Wpis z mikrobloga

Do wszystkich tych, którzy aktywnie lamentują na temat braku upominków/życzeń od firm na dzień mężczyzn - jesteście w błędzie.

Wszystkie firmy w Polsce nie tylko obchodzą dzień mężczyzn, ale nawet robią z tego miesięcznicę, dzięki czemu każdego 10 dnia miesiąca dostajecie 13% więcej kasy za tę samą pracę co kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pieklomezczyzn #pieklokobiet #dzienmezczyzn
  • 54
@OpresjaWsteczna

dostajecie 13% więcej kasy za tę samą pracę co kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)


dawaj dane.
Zarabiamy więcej, bo nie jesteśmy #!$%@? leniami od przerzucania papierów, tylko wykonujemy prace bardziej niebezpieczne, pracujemy w bardziej innowacyjnych branżach, szybciej wchodzimy na rynek pracy i dłużej na nim zostajemy.
Dzięki naszej zaradności i pracowitości nie jesteście w stanie zarabiać tyle co my. Wymyślamy nowe programy pomocy dla osób niedorozwiniętych i
@OpresjaWsteczna: Już dawno udowodniono, że tzw. pay gap nie bierze się z niczego. Mężczyźni zarabiają więcej za tę samą pracę bo częściej biorą nadgodziny i po prostu pracują więcej. Uśredniając na 1 człowieka wychodzi, że m zarabiają więcej niż k.
U mnie w komórce wszyscy wykonują bardzo podobne zadania, jest aktualnie 4 facetów i 10 kobiet. Najwięcej zarabia jedna z kobiet, najmniej jeden z facetów.
A tak na marginesie - zarówno
@sylwek2k:

a rosja zaciaga po dobroci?

A Rosję chwalisz tak samo jak Ukrainę za wprowadzenie przymusowego poboru? No właśnie. Nikt nie ma wątpliwości, że działania Rosji są moralnie złe. Ale bardzo wiele osób chwali Ukrainę za zniewolenie mężczyzn, za przymusowy pobór, za zakaz opuszczania kraju tylko dla mężczyzn, za tworzenie list mężczyzn przebywających za granicą.

Wy się autentycznie tym cieszycie. Cieszy was to, że wasi rówieśnicy z Ukrainy nie mogą wyjechać
A Rosję chwalisz tak samo jak Ukrainę za wprowadzenie przymusowego poboru? No właśnie. Nikt nie ma wątpliwości, że działania Rosji są moralnie złe. Ale bardzo wiele osób chwali Ukrainę za zniewolenie mężczyzn, za przymusowy pobór, za zakaz opuszczania kraju tylko dla mężczyzn, za tworzenie list mężczyzn przebywających za granicą.


@sildenafil:

jeszcze raz - jedz do rosji, faktycznie zawalcz o prawa mezczyzn. Pokaz, ze nie jestes tylko kawalkiem cieplego mezczyzny, ale czlowiekiem,
Skoro kobiety zarabiają o 13% mniej za dokładnie tę samą pracę, to dlaczego pracodawcy jednak preferują mężczyzn, zamiast zatrudniać same kobiety i mieć większy zysk? hmmmmmmmmmmmmmmmm


@NaChuiMiTaCHata: to jedna sprawa. Druga - dlaczego większość firm jest zakładanych przez mężczyzn, pomimo tego, że kobiety mają dodatkowe punkty w dofinansowaniach, a nawet niektóre dofinansowania są skierowane tylko do nich?
@OpresjaWsteczna: prawda jest taka - my sobie bez kobiet poradzimy, ale wy nie macie najmniejszych szans na przetrwanie gdyby nas zabrałko. DOSŁOWNIE. Kto zajmuje się infrastrukturą kryczyną w państwie? faceci. Kanalizacja - my. Prąd - my. Gaz i ropa - my. Walka ze szkodnikami - my. Porządek i ład czyli służby - my. Inżynierskie rzeczy, sprawy związane z nauką ? my. Służby ratownicze? my.

MY. Czyli faceci, a w szczególności BIALI
@OpresjaWsteczna: No i o to chodzi. Zarabiam więcej niż baby, koń zwalony i do niczego mi te paskudy nie są potrzebne. A promocje i przywileje są dla biedaków, a nie dla prawdziwych mężczyzn. Prawdziwy mężczyzna sam se robi promocje na co chce. xD
@OpresjaWsteczna: w mojej firmie na stanowisku równorzędnym nie ma żadnych kobiet. Ba, jakoś niespecjalnie się rwą do zatrudnienia, zarówno tu jak również w innych firmach na podobnym stanowisku. To pewnie dlatego, że nie jest to aż tak prestiżowe zajęcie jak klikanie w komputer, gdy czasem trzeba grzebać przy sprzęcie, ciągnąć kable, zamontować kamerę, czy wymienić jakiś podzespół. Pozdrawiam, informatyk-nieprogramista. To tyle jeśli chodzi o nierówności płac.