Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja siostra, wiek 35 lat. Nigdy nie pracowała, od 18 roku życia rodzi dzieci i jest na utrzymaniu męża. Ledwo skończyła ogólniak zaoczny dla dorosłych, nie ma matury. Zainteresowania: paznokcie, fryzjer, kosmetyczka, oczywiście jako klientka, nie kwapi się do zrobienia kursów, nic. W domu syf, obiad z torebki albo zamówiony. Sprząta raz na ruski rok, wiecznie jest "zmęczona" nic nierobieniem i "dziećmi" w wieku 15 i 17 lat. Matury nie zrobi, bo jej się nie opłaca, była na różnych kierunkach w szkole policealnej. Narzekała, że jej ciężko, lekcje w weekendy co drugi tydzień ją przerosły. Mąż próbuje bezskutecznie wysłać ją do pracy. Ona idzie w zaparte, że ma dużo pracy w domu...

Tymczasem ja, studiuję zaocznie, pracuję w tygodniu, czasem po 12 godzin. Ostatnio zwróciłam uwagę siostrze, że ma brudne okna. Zaproponowała, żebym umyła okna, bo ona ma dużo na głowie, czyt. fryzjer, kosmetyczka, plotki z koleżankami.

Jak słyszę ojca Maty twierdzącego, że trzeba pracować po 16 h żeby coś osiągnąć to śmiać mi się chce. Wystarczy byc matką Polką w państwie Polskim i znaleźć sponsora.
#p0lka #logikarozowychpaskow #zalesie #przegryw #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617963d60c44dc000ab170b4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UrodzajnySzambonurek: @elena-mary: z d--y to są twoje argumenty. Typowa roznica wieku w malzenstwach to 2-3 lata, naprawde uwazasz, ze taka drobna roznica wieku odpowiada za znacznie wyzsze zarobki mezszczyzn? Kolejny argument o dzieciach...typowowa P0lka to rodzie jednego gówniaka, naprawdę myslisz, że ta 2-3 letnia przerwa w kontekscie jakichs 40 lat spedzonych na rynku pracy sprawi, ze nie zrobisz kariery? A moze nawet przed dzieckiem zadnej kariery nie robilas i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i najlepiej przy rozwodzie oskubać beciaka z chaty i połowy oszczędności, bo p0lka zmywała gary i prała skarpety więc się należy połowa dorobku programisty xD to że ją sponsorował całe życie to za mało, sędzina rodzinna zrobi sprawiedliwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gdzie napisałam, ze NIE zrobią? Przeczytaj jeszcze raz. Napisałam, że są te kilka lat do tyłu.

Ja karierę zrobiłam i fakt, że mąż zarabia więcej no ale jest między nami 5 lat różnicy więc nikogo to nie dziwi, jak był on w moim wieku to miał podobne do mnie zarobki więc jak kompleksów nie mam.

Śmieszą mnie tylko poglądy wykopków ;)

Przyznaje, że laski które zaciążą przed zrobieniem kariery
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy co dla kogo jest osiągnięciem. Wydaje mi się, że dla ojca Maty życie Twojej siostry, nawet jeśli jest relatywnie wygodne, to nie jest żadne osiągnięcie. On miał na myśli zbudowanie dobrze prosperującej firmy, zdobycie dobrze opłacanej i prestiżowego zawodu i tak dalej. A nie wychowywanie dzieci i chodzenia do kosmetyczki.
  • Odpowiedz
ŻółtaNiewiasta: @elena-mary: no tak p-----c finansowa bo ten okropny wykopek ma czelność oczekiwać, żeby księżniczka ruszyła tyłek do roboty zamiast siedzieć w domu lub oczekiwać parrnerstwa i równego dokładania się do budżetu domowego.

A no i jeszcze co do dzieci...wiesz, że nie musisz zachodzić w ciąze, nie ma takiego obowiązku!

@swiety_spokoj: taa typowe

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
AnalogowaOrka:

Nie ma drugiego takiego zawodu, gdzie ludzie by kasowali pieniądze dosłownie ZA NIC.


@swiety_spokoj: jest i to nawet lepszy zawód! wszelkiej maści psychoterapeuci, modne to teraz terminy u kazdego porezerwowane, a sam zobacz odpowiedzialność masz zerowa, czesto na tych spotkaniach tylko posluchasz wynurzen niczym z tagu #przegryw cos tam posciemniasz, zeby skupic sie na pasjach wyjsciu ze strefy komfortu itp i cyk 50 minut minelo 150-200
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na szczęście ludzie w dużej mierze zdają sobie sprawę, że przy takiej ilości psychologów i psychoterapeutów wielu jest niskiej jakości. Lekarz powinien dostawać wynagrodzenie za efekty pracy tak jak każdy inny, a nie brać siano za swoje jestestwo. Powinni mi s--------y oddać pieniądze, już nie mówiąc o tym zasranym NFZ, na który w ciągu życia oddajemy tyle hajsu że ze dwa raki można by w stanach wyleczyć. Nienawidzę j------h
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma sensu dalsza dyskusja bo rozmawiamy o dwóch różnych sprawach. Ty mówisz o patologii gdzie leniwa baba chce być utrzymanką przez całe życie a ja mówię o normalmych ludziach i problemach jakie są podczas ciążky do momentu aż dziecko może iść do żłobka (o ile je przyjmą).
  • Odpowiedz