Wpis z mikrobloga

Poradzę sobie tylko muszę wiedzieć jak fajnie to spiąć. Jak połączyć htmla z springiem.


@cagedindreams: tym potwierdzasz, że jeśli ma to być poważny projekt, to sobie nie poradzisz.
Uznajmy natomiast, że ma to być jakaś zabawa przy której chcesz się po prostu czegoś nauczyć, poczytaj więc o thymeleaf. Jak chcesz coś więcej, to poczytaj o również o js, http, rest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: dzięki za pomoc, tak myślałem że mam to zrobić na xml. Właśnie chodziło mi o to jak ładnie obsłużyć requesty aby wplesc je w htmla. Jutro ogarnę tego thymeleaf ale na pierwszy rzut oka to jest to czego potrzebowałem, bo na razie tylko przez postmana się bawiłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cagedindreams: nie słuchaj tych co za plecami gubią metrum ( ͡° ͜ʖ ͡°) front możesz stworzyć albo jako totalnie oddzielny, stworzony w javascript (czyli po stronie klienta). Ofc nie będziesz tego pisał w czystej js więc obczaj sobie Angular, React lub najprostsze Vue. Wtedy będziesz między frontem a backiem komunikował się przez np. api restowe wystawione przez backend (w tym przypadku spring). Obczaj sobie adnotacjee @RestController,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cagedindreams: Nie jestem fanem wynalazków typu thymleaf albo moustache, polecam wystawić endpointy w Springu, ogarnąć CORS i postawić front w JS i którymś z frameworkow. Angular ma wszystko out of the box, React ma największą społeczność, a Vue po trochu z obu i jest bardzo lekki.
@StalowyRoman: kurde ile ludzi tyle opinii xD, zrobię sobie jeden projekt w thymleaf a kolejny zrobię gdzie front będzie pisany w angular, rect czy vue. A czego tak w ogóle częściej używa się biznesowo? Ten thymeleaf jest w ogóle brany pod uwagę?