Wpis z mikrobloga

(czytać głosem Borowczyka)
Proszę państwa no myślę, że te dania zna cały świat. To nic innego jak słynna kuchnia syczuańska. Powstała w Chinach, znana i popularna na w wielu miejscach w Azji, Europy i USA.

Z okazji tego, że tag #chiny odżył wybrałem się do bardzo dobrej syczuańskej restauracji na coś ostrego. Niestety nie w samych Chinach, ale w Singapurze też jest sporo chińczyków więc da się znaleźć przyzwoite jedzenie. Od dawna chodziła za mną grillowana ryba (kaoyu) w sosie mala (po lewej). Znajoma poleciła jeszcze smażonego kurczaka w chilli i pieprzu syczuańskim (laziji, po prawej) i faktycznie był rewelacyjny. Do tego jeszcze jakieś tofu, żeby było coś mniej ostrego.

Świetny przykład jak kuchnia Chin potrafi być nie tylko zajebista w smaku, ale także pięknie wyglądać. Jeśli będziecie mieli okazję wybrać się do dobrej syczuańskiej knajpy to polecam. Najlepiej z kimś z Chin, albo przynajmniej z kimś kto zna te dania. Oczywiście kuchnia ta jest zwykle dość ostra, więc trzeba mieć to na uwadze. Ale podejrzewam, że poza Chinami nie będzie to nigdy ekstremalna ostrość, ale zawsze można spytać obsługi jak się ma wątpliwości.

#jedzenie #azja #jemprzeciez <- mój tag
Pobierz kotbehemoth - (czytać głosem Borowczyka)
Proszę państwa no myślę, że te dania zna ca...
źródło: comment_1635314069WScnEXxyYiX0gh9VuffGao.jpg
  • 1