Wpis z mikrobloga

Codzienna beka z ludzi którzy zostawiają napiwek w knajpie. Płacicie dwa razy za tą samą usługę. Rozpieszczacie restauratorów którzy na was przerzucają koszty zatrudnienia. Czemu w aptece nie dajecie napiwku farmaceucie albo w Biedronce kobiecie na kasie. Najgłupszy zwyczaj ever, jak macie za dużo forsy to dajcie na cel charytatywny zamiast płacić komuś za przyniesienie kotleta xDDDDDDD
#cebuladeals #jedzenie #cebula #heheszki #zalesie #przegryw #polska #gownowpis
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gryfik1989: Dokładnie ja dlatego chodzę tylko do renomowanej amerykańskiej restauracji McDonald’s, gdzie się nie daję napiwków bo to jest lokal na poziomie, ewentualnie czasem kebsa zjem. To już prędzej kurierowi wolałbym dać napiwek za to, że mi paczkę przywiózł!
  • Odpowiedz
@gryfik1989: Napiwek daję za obsługę, jeśli ktoś się stara to to doceniam. Kelnerzy/barmani i tak zazwyczaj dostają 20zł/h, a znając jaki mają z-------l i jaka jest to niewdzieczna praca, w jakimś stopniu mogę im umilić dzień.
  • Odpowiedz
@gryfik1989: ja zawsze jak wysyłam paczkę do paczkomatu to kładę na niej dychę napiwku dla pana kuriera bo już wyczaiłem że przy odbieraniu to przecież ktoś inny wysyłający może mu ukraść napiwek dlatego niestety przy odbiorze nie daję nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gryfik1989: w sumie patrząc na ten wpis od razu widać, że chodzisz do jakichś bieda g---o-restauracji gdzie faktycznie zostawianie napiwków może być niezręczne xd jeśli natomiast pójdziesz do lepszej restauracji, obsłuży Cię osoba, która nie dość, że opowie Ci wszystko o daniach jakie chcesz zamówić, doradzi, zasugeruje też co najlepiej pić do tego, to jeszcze na koniec zadba żebyś jedzenie miał dobrze podane. Takiej osobie warto dać napiwek. W ogóle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gryfik1989:

Czemu w aptece nie dajecie napiwku farmaceucie albo w Biedronce kobiecie na kasie.


A kto powiedział że nie daję? Jak mam więcej niż trzeba (nie noszę drobniaków) to dam, niech ma coś od
  • Odpowiedz
  • 56
@Czlowiek_Ludzki dawaj więcej na charity zamiast sponsorować kelnerów. Kelnerowi ma płacić pracodawca a nie klient. Taka postawa rodzi patologię i przenoszenie kosztów pracowników na klientów. Głupia zakorzeniona kultura.
  • Odpowiedz
  • 74
@Dzbanele chodzę do najlepszych restauracji. Nigdy nie spotkałem kompetentnego kelnera. Poza tym kelner ma przyjąć zamówienie, przynieść zamówienie i odebrać płatność. Tyle. Praca dla debili. To nie jest fizyka kwantowa żeby płacić dwukrotnie za to samo.
  • Odpowiedz
@gryfik1989: jeśli to jest konkretnie odwalona robota i czuję się naprawdę, że ten kelner o mnie zadbał to zostawię napiwek, ale większość restauracji to takie: co będzie dla Państwa? smakowało? płatność kartą? i naura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gryfik1989:

dawaj więcej na charity zamiast sponsorować kelnerów.


Daje tyle, ile mi zostanie reszty. Nie są to jakieś większe kwoty typu 50zl czy ile. Zazwyczaj więcej jak 10zl nie zostaje jak place banknotami. Ja nie widzę nic złego w sponsorowaniu kelnerów. I tak za wiele nie zarabiają, a co dopiero kasjerki.
  • Odpowiedz
@Dzbanele "w sumie patrząc na ten wpis od razu widać, że chodzisz do jakichś bieda g---o-restauracji gdzie faktycznie zostawianie napiwków może być niezręczne xd jeśli natomiast pójdziesz do lepszej restauracji, obsłuży Cię osoba, która nie dość, że opowie Ci wszystko o daniach jakie chcesz zamówić, doradzi, zasugeruje też co najlepiej pić do tego"

A co ty w menu nie umiesz przeczytać składników dania które zamawiasz? Albo nie wiesz na co masz
  • Odpowiedz
A c--j ci do tego co ze swoimi pieniędzmi robię, idź do pracy, zarób, będziesz se ze swoją kasą robił, co będziesz chciał. PS. McDonald's to nie jest "najlepsza restauracja".
  • Odpowiedz