Wpis z mikrobloga

Ja pierdDle, nowe sprzęty agd są tak cudowne że zaraz się zesram. Miałem przez całe życie styczność z używanymi pralkami/odkurzaczami itp starego typu czyli wysłużone i ujowe. Wprowadziłem się do różowej i musieliśmy wyposażyć mieszkanie w sprzęt - bo jej rodzice zabierali obecny.
Nie było to łatwe ponieważ samo szukanie np pralki nastręczało problemów - a to model różnił się cyferką w ofercie, albo wymiarem mniejszym o milimetr. Każdy sprzęt skanowałem kilka razy pod kątem opinii i awaryjności. No ale #!$%@?ć kupiliśmy.
No i jak to nie ułatwia życia, odkurzacz taki np. kosztował 1200zł ale zbiera śmiecia aż fugi z kafelków wyrywa, albo taka pralka której nie słychać bo pracuje na tym silniku inwerterowym.
Obecnie testuję zmywarkę i piekarnik i już wiem że się polubimy. Mówię wam warto upgrejdować sprzęty agd, podnosi to komfort życia aż sam się nie spodziewałem że tak bardzo.
#polskiedomy #odkurzacz #pralka #zmywarka #sprzet
  • 64
  • Odpowiedz
@picasssss1 wiele osób które znam nie było do momentu, jak zobaczyły, że 10l gar potrafi się zagotować kilkakrotnie szybciej, niż na gazie, a sprzątanie tego to przetarcie papierem z płynem do szyb. Sama się wyłączy jak zdejmiesz garnek, osobne timery na każdy "palnik" etc. Nie wspominam już o braku syfiastego nalotu na szafkach przy kuchni gazowej (zawsze jest, nawet z okapem). Moja żona też forsowała gaz, a teraz mi dziękuję, że ją
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@picasssss1: Polecam bezprzewodowe odkurzacze dysona. Tanie nie są, ale faktycznie można się posrać ze szczęścia jak odmieniają codzienne życie.
  • Odpowiedz
@picasssss1: oj tak byczq 500+, miałem to samo - całe życie ze szmelcem i pół roku temu musiałem kupić własne.

Z fajniejszych rzeczy ogarnąłem sobie na dużej promce odkurzacz cyklonowy Samsunga, to jest szatan. Wyciąga kocie kłaki z kocy/mebli i do tego jest w stanie wyciągnąć je wszystkie. Dywany zmieniają kolor po odkurzaniu.

Piekarnik zawsze miałem stary gazowy - tylko ciastka dało się w nim przewidywalnie zrobić, większe rzeczy musiały być
  • Odpowiedz
  • 3
@picasssss1 pełna zgoda ( ͡º ͜ʖ͡º) ostatnio kupiłem odkurzacz bezprzewodowy firmy Shark bez worka, z końcówką dwa w jednym do dywanów z długim włosiem. Kurde, przez pierwszy tydzień cieszyłem się bardziej, niż z nowego Xboxa ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: płyty ceramiczne to porażka, połączenie wad gazu i indukcji
-duża bezwładnośc (długo się nagrzewa i długo stygnie)
-mała sprawność
-wszystko się do niej wiecznie przypala, tryskający olej spada na odsłonięte fragmenty palnika i zasmradza mieszkanie
-nagrzewa nierówno (środek bardziej niż boki)
IMO tylko gaz lub indukcja.
  • Odpowiedz
@AgresywnyKaloryfer: ogólnie piekarników pod zabudowę, bo takiego szukałem to się nie znajdzie już gazowego. Nie produkują nawet takich, obecny też wziąłem elektroluxa parowy ale ze średniej półki. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale już mi się podoba.

@Mama_i_Tata: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-lg-f2wn4s7s0?gclid=Cj0KCQjwiNSLBhCPARIsAKNS4_d0meddwN4V-TCFNuqcOxx9Sx1t2z02A5Pop8Y7TYd1Omw7mqI-xSEaAiLrEALw_wcB
Mam taką i jestem z niej bardzo mocno zadowolony
  • Odpowiedz
@krave: Wodnik Duo rocznik 2001, filtr wodny + filtr hepa, moc 2000W, działa tak sobie już 20lat, ciekawe ile pożyje taki nowy na akumulator
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@picasssss1: co prawda, to prawda, a najwiekszy krzyk jak zwykle Januszy co auta tez maja 25letnie bo w nowych elektronika xD tez wymienilem wszystko 3 lata temu na sredniej klasy sprzet a wczoraj zamowilem sobie zajebisty odkurzacz i juz sie nie moge doczekac, az przyjdzie xD
  • Odpowiedz
@picasssss1: Warto tylko należy brać pod uwagę że te stare sprzęty to często była klasa premium w tamtych czasach, więc nie można tego porównywać do najtańszych urządzeń.
  • Odpowiedz