Wpis z mikrobloga

PZPS ogłasza konkurs na trenerów repry kobiet i mężczyzn. Widać Świder nie dogadał się z prezesem Perugii ws Nicoli Grbicia. Mnie zastanawia jedno. DLACZEGO NIKT NIE POMYŚLI O LAURENCIE TILLIE???? Przecież to byłby idealny kandydat który niedawno rozstał się z kadrą Francji. Jak wiadomo w naszej kadrze brakuje systemu blok-obrona a kto inny lepiej by ich tego nauczył jak nie Francuz? Dziwię się że ani razu nie padło jego nazwisko w gronie kandydatów. Ogłaszają konkurs czyli nie ma pomysłu na selekcjonera :-/ Ludzie dajcie spokój z Anastasim czy Gardinim, to już było i niebardzo wyszło. Jakby któryś z nich dorwał się do sterów to do IO 2024 będziemy mieli w kadrze Kubiaka i Nowakowskiego + paru innych (jeszcze Zbyszek Bartman wróci i Konar :P). Michał Winiarski sam nie wiem czy to nie za wcześnie i nie za duże wyzwanie... Laurent Tillie.

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/21602-ogloszenie-o-konkursie-na-stanowisko-trenera-reprezentacji-mezczyzn

#siatkowka #reprezentacja
  • 13
  • Odpowiedz
@banan5005: nie no, moment. W byciu trenerem naszej kadry równie ważne co warsztat są kompetencje miękkie. Nie jest to żadne kołczingowe #!$%@?, ale to co się wydarzyło na przestrzeni ostatnich 5 lat. Po kolei:
1. Antiga - leci za to, że część zawodników obraziła się o to, że fatalnego Drzyzgę odsunął od szóstki.
2. De Giorgi - leci za fatalne wyniki, bo gra pozostawia wiele do życzenia, a przeszczepienie tego co w klubie na kadrę nie przynosi rezultatu. Zawodnicy skarżą się na reżim.
3. Heynen - on zrozumiał, że aby mieć względny spokój musi się zbratać z grupą trzymającą władze i dać im "rządzić". No to mamy kolegę Kubiaka cały czas w szóstce mimo paździerza jaki gra.

Ogon merdał psem. Tillie to trener klubowy od tego sezonu Kubiaka. Serio, przebywanie pół roku w Japonii z Michałem nie może nie odcisnąć piętna na wyborach personalnych
  • Odpowiedz
Widać Świder nie dogadał się z prezesem Perugii ws Nicoli Grbicia.


@banan5005: caly czas będę to powtarzał - i dobrze, trener na pół etatu może by się nadał do reprezentacji spoza czołówki, tak samo do jakiejś ligi hiszpańskiej czy niemieckiej...

Rosjanie nie będą grać jak Brazylijczycy, a Kuba jak Japonia.


@czarny_matt94: Nie wiem czy ktokolwiek w ogóle by chciał grać jak Japonia :D Ale zawodnicy z ligi japońskiej
  • Odpowiedz
@banan5005: Dodam jeszcze, że Tillie potrafił zmarnować Francji challange na "prośbę" Ngapetha. Dlaczego nie miałby być bardziej asertywny wobec podobnego Kubiaka?
  • Odpowiedz
@banan5005: ehhhh ten sezon reprezentacyjny był bardzo dziwny i choć Tillie złym trenerem nie jest to uważam, że jest za miękki w stosunku do tego co by się aktualnie przydało. Nam by się przede wszystkim przydał lifting i wpuszczenie nowej krwi. Mając największy potencjał siatkarski na świecie nie mamy żadnego złotego medalu od MŚ 2018, które de facto wygraliśmy świeżymi siatkarzami na arenie międzynarodowej. Ostatnie lata pokazują, że ciężko jest
  • Odpowiedz
Ostatnia rzecz. Styl dopasowujesz do tego, jakich masz graczy, nigdy na odwrót. Rosjanie nie będą grać jak Brazylijczycy, a Kuba jak Japonia.


@czarny_matt94: A jak my wygraliśmy MŚ za Antigii? Systemem blok obrona właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A graczy podobno mamy do wyboru do koloru więc możemy zagrać i jak Rosja i jak Francja. I tu nie chodzi o to żeby rządzić zawodnikami twardą ręką
  • Odpowiedz
A jak my wygraliśmy MŚ za Antigii? Systemem blok obrona właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@banan5005: Winiarski czy Mika to są jedni z najlepiej przysposobionych technicznie graczy na swojej pozycji w ostatnich latach, a Wlazły to ewenement w skali światowej, jeśli chodzi o granie w obronie przez atakującego.

Giani. Mhmm. Mój faworyt do niedawna. Dostał potężną dawkę ego w Modenie, większą jak AD2019/2020 z Andersonem, Christensonem,
  • Odpowiedz
Co do Winiarskiego to moim zdaniem za wcześnie, ale jego wybór tez nie byłby zły. Zresztą przy takiej skali nazwisk nie będzie bardzo złych wyborów. Po prostu starajmy się maksymalizować nasze możliwości. Wcale nie jesteśmy gorsi od Argentyny, Francji czy Włochów, a jakoś oni potrafią zrobić coś z niczego.


@vasos: ja już bym zaryzykował tego Winiarskiego ale żeby mógł odsunąć Fabianka bo ten zawodnik już mnie tak jak #!$%@?ł w
  • Odpowiedz
@rbk17: @SuperGosc11: Drzyzga każdego wkurza ale ciężko znaleźć kogoś za niego niestety. Miał być Janusz, miał być Komenda, miał być Kozub. I dalej nikogo nie ma. Stawiałbym jednak na Komendę, wysoki, 25 lat, solidny.
  • Odpowiedz
@banan5005: @rbk17: @vasos: @czarny_matt94: Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że ciąg zdarzeń do 2024 będzie następujący: medal na mś w Rosji (łatwa grupa, potem łatwa kolejna grupka i wpadamy do final six), medal na mistrzostwach Europy, kwalifikacja olimpijska i w 2024 znowu nie zdobędziemy medalu (chciałbym by był w końcu ten medal ale sytuacja nie jest optymistyczna) ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz