Wpis z mikrobloga

Może mój ostatni post tutaj, w sumie wyjeb**e w wykop, bo jak widzę was hejtujących akcje CDPR, gdzie zamierzają pomóc dziewczynom w szkołach i zorganizować im kursy, stypendium, żeby wprowadzić je w gamedev to mi się realnie rzygać chce. Fajna akcja, dziewczyny są mniejszością w szkołach informatycznych, a w gamedevie robią mega fajną robotę, a jednak są mimo to traktowane gorzej, są obiektem żartów czy nawet molestowania. Może to się zmieni jak będzie ich więcej?
A co na to Wykop? Stypendium dla kobiet to traktowanie ich jak "niepełnosprawnych idiotek". Nie. To w gamedevie się tak je traktuje. Ale głupi wykopek wie lepiej oczywiście. I taki komentarz o "niepełnosprawnych idiotkach hehe beka z lewactwa co chce kształcić kobiety" zbiera masę plusów. Naprawdę ludzie, obrzydliwe. Tacy jak wy są źródłem problemu i tak jak się śmiejecie, że ktoś organizuje taką akcje to tak, robią to z winy równym wam.
#cdprojektred #wiedzmin #cyberpunk2077
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś przyklady na to, że w Gamedevie traktują kobiety gorzej ze względu na płeć?


@Czarendze1r: nie do mnie pytanie, bo pracuję w branży obok i nikt gorzej nie traktuje, ba nawet bym powiedział, że przez stulejarstwo branży mają dużo łatwiej.
  • Odpowiedz
@Czarendze1r: traktuje się nie gorzej, może nawet lepiej. W swoim życiu już spotkałem się z gadką "zatrudnimy ją, bo mamy mało dziewczyn w zespole, jakby była facetem to nie dostałaby propozycji współpracy, bo za mało umie".
  • Odpowiedz