Wpis z mikrobloga

Może mój ostatni post tutaj, w sumie wyjeb**e w wykop, bo jak widzę was hejtujących akcje CDPR, gdzie zamierzają pomóc dziewczynom w szkołach i zorganizować im kursy, stypendium, żeby wprowadzić je w gamedev to mi się realnie rzygać chce. Fajna akcja, dziewczyny są mniejszością w szkołach informatycznych, a w gamedevie robią mega fajną robotę, a jednak są mimo to traktowane gorzej, są obiektem żartów czy nawet molestowania. Może to się zmieni jak będzie ich więcej?
A co na to Wykop? Stypendium dla kobiet to traktowanie ich jak "niepełnosprawnych idiotek". Nie. To w gamedevie się tak je traktuje. Ale głupi wykopek wie lepiej oczywiście. I taki komentarz o "niepełnosprawnych idiotkach hehe beka z lewactwa co chce kształcić kobiety" zbiera masę plusów. Naprawdę ludzie, obrzydliwe. Tacy jak wy są źródłem problemu i tak jak się śmiejecie, że ktoś organizuje taką akcje to tak, robią to z winy równym wam.
#cdprojektred #wiedzmin #cyberpunk2077
  • 25
@: a dlaczego branża przepełniona facetami? ktoś nie chce zatrudniać kobiet czy one nie chcą pracować w branży? Może szkolenie i programy edukacyjne w takim razie są potrzebne nie kobietom ,a facetom w branży, żeby wreszcie przestali patrzeć na płeć i molestować podwładne? Bo chyba to jest źle zdiagnozowany problem. Szukać winy w kobietach za to, ze nie chcecie z nimi pracować to jest mega seksistowska rzecz i powinniście się w tym
@tronkz : Przecież tutaj chodzi właśnie o to że kobiety stawia się na uprzywilejowanej pozycji, niczym osoby w jakimś stopniu upośledzone, przy czym dyskryminuje się mężczyzn. Na zasadzie dla kobiety zróbmy łatwiej bo sobie nie poradzi przy takich samych wymogach jak dla faceta. Tu tkwi cały problem, szczerze mówiąc nie miałbym ochoty iść na analogiczny kurs który byłby skierowany tylko dla mężczyzn, stawiający mnie w roli kogoś z gorszym potencjałem któremu trzeba
A co na to Wykop? Stypendium dla kobiet to traktowanie ich jak "niepełnosprawnych idiotek". Nie. To w gamedevie się tak je traktuje. Ale głupi wykopek wie lepiej oczywiście. I taki komentarz o "niepełnosprawnych idiotkach hehe beka z lewactwa co chce kształcić kobiety" zbiera masę plusów. Naprawdę ludzie, obrzydliwe. Tacy jak wy są źródłem problemu i tak jak się śmiejecie, że ktoś organizuje taką akcje to tak, robią to z winy równym wam.