Wpis z mikrobloga

Czy istnieja faceci spiacy w koszuli nocnej? i do tego szlafmyca. nie czaje tego. czy ta smieszna czapeczka w nocy nie spada? i co czego ona w ogole jest?

#ankieta #kiciochpyta #sen #spanie #dobranoc #modameska
Pobierz dorotka-wu - Czy istnieja faceci spiacy w koszuli nocnej? i do tego szlafmyca. nie cz...
źródło: comment_1634732728ggTTXcfzrzoGnpKhdFcvmP.jpg

Jak spicie

  • Niebiescy: Nago 15.6% (741)
  • Niebiescy: Bokserki 38.3% (1817)
  • Niebiescy: Koszula nocna plus szlafmyca 3.5% (167)
  • Niebiescy: Pidżama 9.6% (455)
  • Niebiescy: Jakies spodenki plus t-shirt 21.8% (1034)
  • Różowe: Nago 1.9% (90)
  • Rozowe: Majtki jakies i gora free 1.2% (55)
  • Różowe: koszula nocna 0.8% (38)
  • Różowe: Pidżama 1.5% (71)
  • Różowe: Jakiś t-shirt plus spodenki lub majtki. 5.7% (270)

Oddanych głosów: 4738

  • 60
i do tego szlafmyca. nie czaje tego. czy ta smieszna czapeczka w nocy nie spada? i co czego ona w ogole jest?


@dorotka-wu: kiedyś ludzie spali znacznie bardziej zakopani w pościeli niż dzisiaj, bo jak nie byłaś dobrze urodzona, to można było mieć naprawdę chłodno w sypialni i spałabyś w czepku. Takie szlafmyce czy czepki bywały nawet ocieplane, to nie była koniecznie cienka czapka.
Dziś nawet ci którzy lubią spać w
Czy istnieja faceci spiacy w koszuli nocnej? i do tego szlafmyca. nie czaje tego. czy ta smieszna czapeczka w nocy nie spada? i co czego ona w ogole jest?


@dorotka-wu: gdzieś kiedyś przeczytałem, że powinniśmy spać rozebrani, więc od jakiegoś roku zakładam tylko jakieś krótkie spodenki i tak sobie śpie z nadzieją że to będzie moja ostatnia noc
czy ta smieszna czapeczka w nocy nie spada? i co czego ona w ogole jest?


@dorotka-wu: ogólnie szlafmyce zakładano, bo dawniej ludzie po prostu spali w nieogrzewanych domach czyli gdzieś tak w 10-15 stopniach albo nawet mniej, spali pod grubą pierzyną w wełnianych skarpetach i pidżamie, która raczej była gruba i pewnie jeszcze pod to kalesony jakieś i podkoszulek. W dzisiejszych czasach spanie w szlafmycy nie ma sensu, bo raczej nikt
@dorotka-wu: śpię z reguły w samych gaciach albo w stroju Adama, ale mam zamiar kupić sobie jakąś fajną koszule nocna. Za to idei szlafmycy to ja kompletnie nie rozumiem. Tylko raz spałem w czapce. Tylko że wtedy nie pamiętam jak dotarłem do domu, spałem w łóżku w opakowaniu a rano obudziłem się przytulając pieciolitrowa butelkę wody, więc uznaje to za wypadek przy pracy.