Wpis z mikrobloga

Czy moge starac sie o rente z tytulu zaburzen adaptacyjnych, zaburzen lekowych, depresji, fobi spolecznej, dda.. kurcze duzo tego, traumy? Nie potrafie funkcjonowac jak normalny, dorosly czlowiek, chociaz mam nadzieje, ze w koncu mi sie uda, narazie rowna pochyla w dol. Slucham sie lekarza psychiatry i terapeuty. Jak taka procedura wyglada, gdzie powinnam sie zglosic i jaka dokumentacje dostarczyc? Jestem obecnie pod opieka fundacji leczenia osob uzaleznionych i wspoluzaleznionych w tym dda i lekarza psychiatry. Moja "przygoda" z leczeniem sie psychiatrycznym jest dluga. #zus #depresja #dda #fobiaspoleczna #nerwica
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jakotako111: próbuj, pytanie kiedy powstała "niezdolność do pracy", jeśli w trakcie nauki powinnaś się starać o rentę socjalną (nie jest wymagane zatrudnienie), jeśli nie uczysz się, a "niezdolność" powstała niedawno, to zostaje tylko renta z tytułu niezdolności do pracy, a żeby ją otrzymać trzeba udowodnić określone warunki stażu pracy
  • Odpowiedz
@Jakotako111: ale to musisz przekonać komisję nie mnie. Ogólnie renta socjalna przysługuje, jeśli jesteś całkowicie niezdolna do pracy. Jeśli Twój lekarz napisze to wprost w zaświadczeniu, to masz jakąś tam podstawę do walki. Próbować oczywiście można, ale jak źle do tego podejdziesz to nie dość, że renty nie dostaniesz, to stracisz kilka lat na sądowanie się.
  • Odpowiedz
@Jakotako111: wniosek o rentę socjalną, druki: Ol-9 wypelniony przez lekarza, ol-9a, jak pracujess to ol-10, mozesz ol-36 i dokumemtacja medyczna, którą posiadasz.
Calkowita niezdolnosc do pracy orzeczona przez lekarza zus, ale jakby niesprawnosc organizmu przed ukonczeniem 18 roku zycia lub w xzadie nauki do 24 roku zycia.
  • Odpowiedz