Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Jak sądzicie - jeśli nie ukończyłem studiów II stopnia (wszystko zaliczone, oprócz oddania pracy dyplomowej) to jest sens cokolwiek o tym wspominać w swoim CV? Obecnie zostałem skreślony z listy studentów (zgodnie z regulaminem studiów za nieoddanie pracy w terminie), ale będę starał się skończyć te studia w przyszłym roku (oddać pracę i ją "obronić"). Kierunek studiów II stopnia dokładnie ten sam co na pierwszym stopniu, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Pozdro.
#praca #pracbaza #studia #studbaza #hr #cv #rekrutacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616eb9ea820612000add634b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
  • 16
@little_muffin myślę, że się mylisz, jeżeli praca ma coś wspólnego z kierunkiem to pracodawca może na rozmowie sprawdzić czyjąś wiedzę i okaże się to jakimś atutem, warto w CV pisać wszystko co może być na naszą korzyść i jest zgodne z prawdą. Co prawda w moim wypadku wystarczyłby technik, ale fakt faktem wykonuje pracę do której teoretycznie potrzebowalbym czegoś więcej niż średnie, inna osoba zatrudniona w tym samym czasie poza tym, że
@little_muffin poznałem trochę osób na stanowiskach, które są odpowiednikami menagera po samym technikum, ale poziomem wiedzy i tym jak dobrze zarządzali swoimi ludźmi (co przekładało się na wyniki) zaginali nie jednego po studiach. Może po prostu pracuje w specyficznym zawodzie, ale tak u mnie jest. Poza tym nie - w moim przypadku nie wystarczy umieć dodać 2+2, bo inaczej by ktoś prawdopodobnie umarł zanim byśmy skończyli, a na koniec wszystko by jebło
@little_muffin iks de. Napisałaś, że nie ma sensu o tym wspominać w CV jak nie ma kwitu, więc podałem ci przykład ze swojego życia, że jest i to nie tylko moja opinia, a ty próbujesz mi powiedzieć, że do takiej pracy wystarczy umieć dodać 2+2 nawet nie wiedząc czym się zajmuję, żeby potwierdzić swoją tezę, więc napisałem ci, że znam również ludzi na wyższych stanowiskach od mojego, które nie posiadają wykształcenia ale
@AnonimoweMirkoWyznania: Broniłem się 4 lata po absolutorium, miałem wpisany rok ukończenia i "termin obrony wyznaczony na X miesięcy później". Nikt się tym nie przejmował, pytali ewentualnie czemu tak - odpowiadałem że nie chciałem robić tematu teoretycznego tylko praktyczny (2 lata ogarniania, branża techniczna).